Standardy Ochrony Dzieci

W Parafii Rzymskokatolickiej św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu przy ul. św. Jerzego 4  został opracowany i wprowadzony w życie niniejszy dokument, który stanowi realizację prawnego obowiązku dotyczącego wprowadzenia we wszelkich instytucjach, w których przebywają dzieci, standardów ich ochrony przed krzywdzeniem [ustawa z dnia 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 1606)]. Opracowując dokument, wzięto pod uwagę wytyczne zarówno prawa państwowego, jak i kościelnego.
Odpowiedzialnym za wdrażanie w życie niniejszych standardów ochrony przed przemocą jest Proboszcz Parafii. Standardy ochrony są dostępne w Parafii i podane do publicznej wiadomości.

W parafii pw. Św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowe w Wałbrzychu  wyznaczono osoby, które mają szczególną odpowiedzialność w zakresie ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem: Piotr Sapalski tel. 507824022; Marta Sroka; Maria Szydłowska.

Placówki, w których można uzyskać pomoc:
800 12 12 12 – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 – całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę
112 – numer alarmowy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia