Ogłoszenia parafialne (05 grudnia 2021 r.)

1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi znany wszystkim Ks. Tomasz Federkiewicz. Plan rekolekcji jest następujący: dziś porządek niedzielny. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. W tych dniach Mszy św. o godz. 7:00 nie będzie. Spowiedź rekolekcyjna w naszej parafii będzie w środę od 8:30 d0 9:00 i od 17:00 do 18:00.
  3. Dziś na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji górników i ich rodzin z okazji wspomnienia św. Barbary – Patronki Górników. Mszy św. będzie przewodniczył bp Ignacy Dec.
  4. W ubiegłą niedziele taca przeznaczona na prace remontowe wyniosła 3838,14 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy 650 zł. Dziękujemy za wspieranie naszych remontów.
  5. Dzisiaj wyjątkowo, niedzielne nieszpory o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Roraty w naszej Parafii w tym tygodniu będą odprawione od poniedziałku do środy o godz. 16:00, czwartek i piątek o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami.
  7. Dnia 13 grudnia w poniedziałek o godz. 17:00 kolejna katecheza dla dorosłych. Temat katechezy: „Geneza Bożego Narodzenia”. Katecheza odbędzie się w Domu Parafialnym.
  8. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w poniedziałek, wtorek i środę w Mszy św. o godz. 18:00 z nauką rekolekcyjną.
  9. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 odbędzie się w kościele spotkanie tylko dla rodziców kandydatów do bierzmowania. A o godz. 16:00 spotkanie przygotowujące do I komunii św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
  11. Nasza Parafia organizuje pomoc samotnym matkom z Domu Samotnej Matki Caritas naszej Diecezji w Pieszycach. Będziemy zbierać środki czystości oraz słodycze dla dzieci. Akcja potrwa do IV niedzieli Adwentu 19 grudnia. Następnie przewieziemy zebrane rzeczy do Pieszyc. Dziękujemy za każdy złożony dar. Szczegóły w gablocie.
  12. Przypominamy o zgłaszaniu kolędy. Kartki, na których należy napisać nazwisko rodziny i adres, znajdują się w punkcie z prasą katolicką. Zgłoszenia zbieramy do 23 grudnia. Plan kolędy ogłosimy w Boże Narodzenie. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
  13. Pod chórem do nabycia opłatki oraz świece Caritas duże po 15 zł, małe po 7 zł. oraz kiermasz świąteczny ozdób wykonanych przez nasze seniorki z którego dochód przeznaczony będzie na prace remontowe.
  14. W związku z wyczerpaniem miejsc na pielgrzymkę do Włoch w dniach 4-13 czerwca istnieje możliwość zorganizowania drugiej pielgrzymki w krótkim czasie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z proboszczem.
  15. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Alfred Fręśko, Zbigniew Szafirski, Barbara Domaradzka, Janina Prokopiuk, Jadwiga Zimna, Zofia Tanas. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…