Ogłoszenia parafialne (12 grudnia 2021 r.)

 1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, we wtorek św. Jana od Krzyża.
 2. Dzisiaj o godz. 13:00 odbędzie się w kościele spotkanie tylko dla rodziców kandydatów do bierzmowania. A o godz. 15:00 spotkanie przygotowujące do I komunii św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 3. Dzisiaj również o godz. 16:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. w starszej formie rytu rzymskiego – czyli Msza trydencka.
 4. Przypominamy o niedzielnych nieszporach o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. We wtorek 14 grudnia o godz. 18:45 w Domu Parafialnym spotkanie dla męskiej części kandydatów do bierzmowania, a w czwartek 16 grudnia dla żeńskiej części.
 6. W piątek 17 grudnia zostanie odprawiona Msza św. ministrancka, taca przeznaczona jest na fundusz ministrancki.
 7. Ks. Jarosław odwiedzi swoich chorych w czwartek 23 grudnia w godz. 8:30-11:30.
 8. Roraty w naszej Parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami.
 9. Dnia 13 grudnia w poniedziałek o godz. 17:00 kolejna katecheza dla dorosłych. Temat katechezy: „Geneza Bożego Narodzenia”. Katecheza odbędzie się w Domu Parafialnym.
 10. Do IV niedzieli Adwentu 19 grudnia zbieramy środki czystości i słodycze dla Domu Samotnej Matki w Pieszycach, które następnie przewieziemy do domu w Pieszycach. Dziękujemy za każdy złożony dar. Szczegóły w gablocie.
 11. Przypominamy o zgłaszaniu kolędy. Kartki, na których należy napisać nazwisko rodziny i adres, znajdują się w punkcie z prasą katolicką. Zgłoszenia zbieramy do 23 grudnia. Plan kolędy ogłosimy w Boże Narodzenie. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
 12. Pod chórem do nabycia opłatki oraz świece Caritas duże po 15 zł, małe po 7 zł. oraz kiermasz świąteczny ozdób wykonanych przez nasze seniorki z którego dochód przeznaczony będzie na prace remontowe.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Mieczysław Szczambura. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…