Ogłoszenia parafialne (02 sierpnia 2020 r.)

1. Dziś przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą – I niedzielę miesiąca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona Proboszczów, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wspomnienie św. Dominika.
  2. W ubiegłą niedziele przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali do puszek 2708,20 zł. Taca w tym dniu wyniosła 2751,20 zł. Ofiarodawcy indywidualni złożyli razem 300 zł. Łącznie zabraliśmy 5759,40 zł. Dzięki waszej ofiarności, za którą bardzo dziękujemy, zebraliśmy w ciągu trzech miesięcy na remont Wieżyczek w przy wejściu głównym 20 068,07 zł. Brakuje nam już tylko 39 931,93 zł. Serdeczne Bóg zapłać Radzie Parafialnej i wszystkim ofiarodawcom.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza w rycie trydenckim.
  4. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki od godz.16:00-17:30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17:15.
  6. W tym tygodniu w ramach Klubu Seniora spotkania we wtorek i w czwartek o godz. 10:00, które odbędzie się tradycyjnie w Domu Parafialnym. We wtorek wykład otwarty: Finanse osobiste, czyli jak zarządzać budżetem domowym. Spotkanie poprowadzi ekspert edukacji finansowej – certyfikowany coach i trener.
  7. Rozpoczęła się piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Codziennie w ramach wieczornego nabożeństwa przed Mszą św. będziemy modlić się w intencji pielgrzymów.
  8. Podsumowanie finansowe wyjazdów służby liturgicznej:

1) Łeba – ceremoniarze i lektorzy – 13 osób: (2 opiekunów i 11 uczestników);
12 dni.

2)Turawa – lektor i ministranci – 10 osób: (2 opiekunów, 8 uczestników);
6 dni.

Oba wyjazdy kosztowały nas łącznie 33 315,71zł, z czego 2850zł uzyskaliśmy dzięki datkom wiernych (puszki na Boże Ciało i taca ministrancka
w czerwcu), 13 650 zł od ofiarodawców indywidualnych (w tym 5600 zł wkładu ks. Jarosława) oraz 2200zł od sponsorów firmowych. Resztę kosztów pokryli uczestnicy wyjazdu. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy ks. Jarosławowi za zorganizowanie obu wyjazdów i spędzenie trzech tygodni urlopu z naszą Służbą Liturgiczną oraz panom Kajetanowi Dubickiemu
i Stanisławowi Włodarskiemu, którzy pomagali w trakcie wyjazdów.

Msza św. w intencji ofiarodawców i sponsorów wyjazdów zostanie odprawiona 15 sierpnia o godz. 12:00.

1. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Bogdan Borek, Helena Marczak, Lelia Muzyka, Mieczysław Buciński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…