Ogłoszenia parafialne (03 kwietnia 2022 r.)

 1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu – I niedziela miesiąca. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – rozpoczynamy Wielki Tydzień.
 2. Dziś rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., od poniedziałku do środy Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 09:00 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 8:00-9:00 i od 17:00-18:00. W te dni Mszy św. o godz. 7:00 nie będzie.
 3. W ramach rekolekcji w niedzielę o godz. 19:15 film „Dobry Łotr”, a w środę o godz.19:15 film „Zmartwychwstały”. Projekcje odbędą się w domu parafialnym. Wstęp wolny. Również w ramach rekolekcji w poniedziałek po mszy wieczornej Adoracja Krzyża, a we wtorek o godz. 19:00 nauka rekolekcyjna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym. Plan rekolekcji jest dostępny w gablocie, na facebooku i na stronie parafialnej.
 4. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 3 661,86 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 600 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
 5. W naszym kościele od I niedzieli Wielkiego Postu znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Ofiary posłużą na pomoc dla Ukraińców.
 6. Tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpowiednio w piątek i niedzielę o godz. 17:15.
 7. W związku z tym, że zasady wjazdu do Włoch pozostają do 30 kwietnia 2022 r. bez zmian, osoby niezaszczepione, które zapisały się na pielgrzymkę nie będą mogły skorzystać z wyjazdu. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza środa i czwartek miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
 9. Dnia 8 kwietnia po raz kolejny wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20:00. Szczegóły na plakacie.
 10. We wtorek 12 kwietnia odbędzie się przedświąteczne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. Kościół będziemy sprzątać po Mszy wieczornej, a teren wokół od godz. 10:00. Po sprzątaniu serdecznie zapraszamy na herbatę na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 11. Pod chórem do nabycia palmy na Niedzielę Palmową.