Ogłoszenia parafialne (04 czerwca 2023 r.)

 1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
 2. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 4365,15 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 500 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach.
 5. W tym tygodniu spotkania seniorów w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 10:00. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym.
 6. W Boże Ciało, 8 czerwca, Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: godz. 7.30, 9.00, po zakończonej procesji ok. godz. 13:00 i o 18:00. W tym roku Msza św. z procesją zostanie odprawiona w parafii Świętej Rodziny o godz. 10.30, po niej wyruszy procesja w stronę naszej parafii. Ostatni ołtarz przy pomniku św. Jana Pawła II przy naszym kościele. Msza św. po procesji będzie recytowana. Zachęcamy dzieci komunijne do wzięcia udziału w procesji, szczególnie prosimy dziewczynki, aby sypały kwiatki. W związku z procesją prosimy o zgłoszenie się Panów do niesienia baldachimu i sztandaru naszej parafii, oraz Panie do asysty przy sztandarze – zgłoszenia u proboszcza. Ze względu na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 7. Dziś Święto Dziękczynienia. W całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 8. Pod chórem można złożyć podpis pod inicjatywą ustawodawczą „Chrońmy Dzieci”, chodzi o obywatelski projekt ustawy, który ma m.in. zapobiegać „seksualizacji najmłodszych”.
 9. W związku z przysługującym proboszczowi prawem w tym względzie, zarządzam, że w piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na terenie naszej parafii, którą proszę zamienić na dowolną modlitwę w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy. św. o godz. 12:00 wystąpi chór Jubilat z Domaniowa z towarzyszeniem wałbrzyskich instrumentalistów. Zapraszamy.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Waldemar Więcławski. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…