Ogłoszenia parafialne (11 lutego 2024 r.)

1. Dziś VI niedziela zwykła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post okres pokuty i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 07:00, 09:00 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

2. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty za wyjazd do końca marca.

3. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. W związku z Apelem abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, decyzją bp. Marka Mendyka, diecezja świdnicka przyłączy się do zaplanowanej na Środę Popielcową (14 II br.) zbiórki pieniężnej do puszek Caritas na rzecz potrzebujących Ukraińców.

5. We wtorek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie seniorów.

6. W środę rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpowiednio w piątek i niedzielę o godz. 17:15.

7. W minionym roku rozliczeniowym najważniejsze inwestycje dotyczyły wnętrza kościoła. Zostały wykonane drewniane balaski, które zastąpiły stare prowizoryczne (koszt 15 tys. zł). Wykonano także dwa stoliki do prezbiterium o wartości 2500 zł. W ramach wykonania pokontrolnych zaleceń straży pożarnej musieliśmy zakupić osiem gaśnic o łącznej wartości 2500 zł, które w najbliższym czasie zostaną rozmieszczone w kościele. W wyniku usterek w zewnętrznej instalacji elektrycznej zostały uszkodzone dzwony kościelne – naprawa wyniosła ok. 3.000 zł. Zakupiliśmy także nowe mikrofony bezprzewodowe za 1 200 zł. Wspólnie z Rycerzami Kolumba przygotowano przedświąteczne paczki  żywnościowe na Wielkanoc oraz  środki czystości dla ok. 30 rodzin naszej parafii. Wzięliśmy udział w  zbiórce żywności Caritas „Tak. Pomagam!”  08 i 09 grudnia  i w ramach zbiórki w Biedronce zebrano 392,8 kg różnych produktów m. in.: mąkę, cukier, olej, makaron, ryż, kaszę i słodycze. Żywność przekazaliśmy do ponad 60 rodzin i osób samotnych naszej parafii.
W tym okresie realizowaliśmy dwa projekty senioralne z Narodowego Instytutu Wolności oraz ze środków Ministerstwa Rodziny. Łącznie na programy senioralne otrzymaliśmy 55 000,00 zł. W ramach akcji „Opatrunek na ratunek” zebraliśmy środki opatrunkowe ( igły, strzykawki, plastry, gaza itp. razem 3.619 szt. , które trafiły do misyjnych szpitali oraz ośrodków zdrowia w Kamerunie i w Republice Środkowoafrykańskiej; zabraliśmy wielorazowe pieluszki tetrowe, poduszeczki, rożki, kocyki (razem 238 szt. ) dla noworodków w Afryce.We współpracy z Rycerzami Kolumba rozdaliśmy 18 kurtek zimowych dla dzieci z biedniejszych rodzin. W minionym roku w naszej parafii ochrzciliśmy 28 (35/2022) dzieci, pierwszą komunię przyjęło 33 (51/2022) dzieci, do bierzmowania przystąpiło 43 (38/2022) osób. W roku 2023 w naszym kościele pobłogosławiliśmy 2 (4/2022) pary małżeńskie oraz odprowadziliśmy na miejsce spoczynku 71 (79/2022) osób. W tym roku w ramach wizyty duszpasterskiej (kolędy) odwiedziliśmy ogółem 499 (466/2023) rodzin. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym we wszelkie programy i inicjatywy podejmowane w naszej parafii. Wpływy z ofiar wiernych (taca + ofiary indywidualne) wynosiły 57 540,76 zł (rok wcześniej 51 429,90 zł). W minionym roku musieliśmy podobnie jak w ubiegłym zwolnić tempo prac remontowych ze względu na konieczność obsłużenia kredytów, które wcześniej zaciągnęliśmy a także by obsłużyć zobowiązania względem Kurii. W minionym roku musieliśmy zapłacić ogromny rachunek za gaz w kwocie ponad 22 tys. oraz za śmieci z listopada, za które parafia zapłaciła w minionym okresie ponad 30 000 zł. Obecnie miesięcznie średnio płacimy za śmieci 4500 zł. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w życie naszej parafii oraz wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię.

8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Lucjan Wójcik, Sami-Al. Junaibi. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…