Ogłoszenia parafialne (19 grudnia 2021 r.)

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w piątek Wigilia Bożego Narodzenia – wspomnienie liturgiczne Adama i Ewy – Pierwszych Ludzi (w tym dniu mszy św. o godz. 18.00 nie będzie); w sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego i rozpoczęcie Oktawy Bożego Narodzenia. Za tydzień przypada niedziela Świętej Rodziny.
  2. Roraty w naszej Parafii odprawiane są do czwartku 23 grudnia o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy. Od wtorku do czwartku możliwość spowiedzi przedświątecznej od godz. 17:00 do 18:00
  3. Niedzielne nieszpory o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Do dnia dzisiejszego zbieramy środki czystości i słodycze dla Domu Samotnej Matki w Pieszycach, które następnie przewieziemy do domu w Pieszycach. Dziękujemy za każdy złożony dar. Szczegóły w gablocie.
  5. W środę, 22 grudnia, zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
  6. Jarosław odwiedzi swoich chorych w czwartek 23 grudnia w godz. 8:30-11:30.
  7. W piątek 24 grudnia Msze św. o godz. 22.00 i 24.00. Serdecznie zapraszamy. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym.
  8. Przypominamy o zgłaszaniu kolędy. Kartki, na których należy napisać nazwisko rodziny i adres, znajdują się w punkcie z prasą katolicką. Zgłoszenia zbieramy tylko do 23 grudnia. Plan kolędy ogłosimy w Boże Narodzenie. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
  9. Pod chórem do nabycia opłatki oraz świece Caritas duże po 15 zł, małe po 7 zł. oraz kiermasz świąteczny ozdób wykonanych przez nasze seniorki z którego dochód przeznaczony będzie na prace remontowe.
  10. W poniedziałek 20 grudnia w parafii w Szczawnie Zdroju kolejna katecheza w ramach cyklu „Fundamenty wiary”. Katechezę „Bóg stwórca” poprowadzi ks. dr Krzysztof Ora.
  11. W piątek została odprawiona Msza św. ministrancka, taca wyniosła 336zł i przeznaczona jest na fundusz ministrancki. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  12. W przyszłą niedzielę jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Stanisław Piorunek, Sylwia Miklas, Marianna Pawelska-Błażejczyk, Maria Dziczkowska. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…