Ogłoszenia parafialne (12 sierpnia 2018 r.)

  1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w środę uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze św. w porządku niedzielnym); w piątek św. Jacka, prezbitera.
  2. Jutro 13. sierpnianabożeństwo fatimskie z różańcem fatimskim, połączone z nowenną pompejańską oraz procesją z figurą na zakończenie nabożeństwa. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, przynosimy ze sobą świece.
  3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że można składać wszelkie zioła, kwiaty oraz kłosy zbóż, z których powstaną wiązanki do poświęcenia właśnie w tym dniu, ze sprzedaży których dochód przeznaczony będzie na remont Domu Parafialnego. Wyżej wymienione zioła i kwiaty można przynosić na plebanie dzisiaj po każdej Mszy św. oraz jutro.
  4. W czwartek przed Mszą św. wieczorną zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z racji 16. dnia miesiąca.
  5. Dnia 9. września w naszej parafii zostanie zorganizowany festyn rodzinny z okazji urodzin Matki Bożej. Ponieważ losy na loterię fantową będziemy rozprowadzać już w niedziele poprzedzającą festyn czyli 2. września bardzo prosimy by osoby, które chciałyby ufundować fanty uczyniły to w najbliższym czasie, tak abyśmy mogli wszystko dobrze przygotować. Jednocześnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę. Niedługo wywiesimy plakaty informujące szczegółowo o atrakcjach festynu.
  6. W związku z organizacją w czasie festynu dziecięcego konkursu pieśni religijnej i patriotycznej prosimy o zgłaszanie się uczestników do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od lat 6 do 12. Dla zwycięzcy jest przewidziana nagroda.
  7. Od 31. lipca trwa w naszej parafii Nowennę Pompejańską w intencji wszystkich mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy nie chodzą do Kościoła. Rozpoczyna się ona codziennie o godz. 17.00. Przypominamy, że w związku z Nowenną w sierpniu kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna w godzinach 16.00-17.00. W soboty bez zmian.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Władysław Baczyński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…