Ogłoszenia parafialne (13 grudnia 2020 r.)

 1. Dziś III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Tarsycjusz Jędrzej Bukowski OFM – rzecznik prasowy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie witamy Rekolekcjonistę. W czasie rekolekcji Msze św. o godz. 09:00 i 18:00. W ramach rekolekcji Msza trydencka dzisiaj o godz. 12:00. W poniedziałek, wtorek i środę Roraty dla dzieci o godz. 16:00.
 3. Przez całe rekolekcje kandydaci do bierzmowani uczestniczą w Mszach. We wtorek, 15 grudnia, o godz. 19:00 Msza św. tylko dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 4. W środę, na zakończenie rekolekcji spowiedź rano, od godz. 8:30 do 9:00 i wieczorem, od godz. 17:00 do 18:00.
 5. W naszym kościele w normalnym trybie (poza rekolekcjami) Roraty są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W te dni schowanie Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie 15 minut przed Mszą św. roratnią.
 6. Kancelaria czynna tylko w czwartki od 16:00-17:30.
 7. W piątek, 18 grudnia, Msza św. w intencji LSO o godz. 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na fundusz ministrancki.
 8. W związku z komunikatem Ks. Biskupa Świdnickiego w tym roku kolęda będzie możliwa tylko na zaproszenie (ze względu do epidemię). Kartki do wypełnienia znajdują się pod chórem. Można je wrzucać do skrzynki z napisem „zaproszenie na kolędę”. Zbieramy je do Świąt Bożego Narodzenia czyli 25 grudnia włącznie. Kalendarz wizyty duszpasterskiej ogłosimy w niedzielę 27 grudnia. Zgłoszenia na kolędę mogą się odbywać także drogą mailową. Informacja na stronie parafialnej.
 9. Od dnia 01.12.2020 do 30.06.2021 działająca przy parafii Fundacja Św. Jerzego organizuje specjalistyczne porady psychologiczne i psychoterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych na terenie województwa dolnośląskiego. Porady są prowadzone telefonicznie i przez Internet. Korzystanie z porad jest bezpłatne. szczegóły na plakacie w gablocie, na stronie internetowej i na Facebooku.
 10. W sobotę 19 grudnia od godz. 8:30 Księża odwiedzą chorych. Zgłoszenia chorych telefonicznie, w kancelarii lub w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Edward Wojnarowicz, Sławomir Michalski, Sławomir Sikorski, Teresa Grzesiak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…