Ogłoszenia parafialne (20 grudnia 2020 r.)

1. Dziś IV Niedziela Adwentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wspomnienie liturgiczne Adama i Ewy – Pierwszych Ludzi (w tym dniu mszy św. o godz. 18.00 nie będzie); w piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego i rozpoczęcie Oktawy Bożego Narodzenia; w sobotę święto św. Szczepana. Za tydzień przypada niedziela Świętej Rodziny.
  2. Roraty są odprawiane w naszym kościele do środy 23 grudnia o godz. 18:00. Od poniedziałku do środy możliwość spowiedzi przedświątecznej od godz. 17:00 do 18:00.
  3. We wtorek, 22 grudnia, zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
  4. We czwartek 24 grudnia Msze św. o godz. 22.00 i 24.00. Serdecznie zapraszamy. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w II dzień świąt Msze św. w porządku niedzielnym.
  5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek w godzinach 16:00-17:30, ze względu na przypadającą w czwartek Wigilię.
  6. W piątek odprawiona została Msza ministrancka. Taca wyniosła 357zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na fundusz ministrancki.
  7. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Cena dużej świecy wynosi 15 zł, małej 6zł.
  8. W tym roku kolęda możliwa tylko na zaproszenie (ze względu do epidemię). Kartki do wypełnienia znajdują się pod chórem. Można je wrzucać do skrzynki z napisem „zaproszenie na kolędę”. Zbieramy je do Świąt Bożego Narodzenia czyli 25 grudnia włącznie. Kalendarz wizyty duszpasterskiej ogłosimy w niedzielę 27 grudnia. Zgłoszenia na kolędę mogą się odbywać także drogą mailową. Informacja na stronie parafialnej.
  9. Do dnia 30.06.2021 r. działająca przy parafii Fundacja Św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychologiczne i psychoterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych na terenie województwa dolnośląskiego. Porady są prowadzone telefonicznie i przez Internet. Korzystanie z porad jest bezpłatne. Szczegóły na plakacie w gablocie, na stronie internetowej i na Facebooku.
  10. W przyszłą niedziele jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Ewa Bugajna i Bogdan Gągała. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…