Ogłoszenia parafialne (14 marca 2021 r.)

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Laetare. Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa, która przypada 19 marca. Modlitwy nowennowe przed wieczorną Mszą św. W związku z uroczystością św. Józefa w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
  3. Trwa zbiórka środków czystości dla chłopców niepełnosprawnych intelektualnie przebywających w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry de Notre Dame w Świebodzicach. Potrwa do Niedzieli Palmowej (włącznie). Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. Nasza Parafia prowadzi punkt darmowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji PIT za 2020 r. Z pomocy można korzystać w każdą sobotę od 08:00 do 11:00 na plebanii.
  5. Dziś 14 marca o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele. Obecność obowiązkowa.
  6. We wtorek 16 marca o godz. 19:00 w Domu Parafialnym odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla żeńskiej części kandydatów do bierzmowania.
  7. Trwa nabór uczniów do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 do klas 0 i 1. Szkoła mieści się na terenie naszej parafii. Szczegółowe informacje w Sekretariacie Szkoły, który mieści się na I piętrze.
  8. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących.
  9. W naszej parafii rozpoczął się dekanalny kurs lektorski, w którym uczestniczy 7 ministrantów naszego dekanatu. Uczestników oraz prowadzącego Ks. Jarosława polecamy waszej pamięci modlitewnej.
  10. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi
    Dziekan Krzysztof Iwaniszyn, były ojciec duchowny naszego Seminarium. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Polecamy ojca rekolekcjonistę modlitwie parafii.
  11. W piątek 19.03. o godz. 18:00 kolejna Msza św. ministrancka. Taca w tym dniu przeznaczona jest na fundusz ministrancki.
  12. Do nabycia są wielkanocne świece Caritas „Paschaliki” na stół świąteczny. Cena dużej świecy wynosi 12 zł, małej 6zł.
  13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Danuta Szewczak, Irena Obalska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…