Ogłoszenia parafialne (15 września 2019 r.)

 1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, w środę św. Stanisława Kostki, w piątek świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon
  i Pawła Chong Hasang, w sobotę święto św. Mateusza.
 2. Dzisiaj o godz. 12:00 zostanie odprawiona w naszym Kościele Msza św. trydencka ku czci Patronki naszego miasta. Prosimy, aby wierni, którzy nie chcą uczestniczyć w starszej formie rytu rzymskiego wybrali w tym dniu inną godzinę Mszy św. Centralne uroczystości ku czci naszej Patronki odbędą się w tym dniu w Kolegiacie Aniołów Stróżów o godz. 18:00 i będzie im przewodniczył JE Ks. Bp Ignacy Dec.
 3. W zeszłą niedzielę odbył festyn parafialny z okazji urodzin Matki Bożej. Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizację, wszystkim fundatorom nagród oraz parafianom i gościom, za stworzenie miłej, rodzinnej atmosfery. Imienne podziękowania wyślemy w najbliższym czasie. Szczególne podziękowania składamy Panu Piotrowi Sapalskiemu, prowadzącemu nasz rodzinny festyn. Podobnie jak w zeszłym roku, festyn okazał się także sukcesem finansowym, gdyż udało nam się zebrać prawie 11 tys. złotych na prace remontowe naszej świątyni.
 4. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Do 6. października codziennie odmawiamy 3 części Różańca wraz
  z przypisanymi modlitwami. Trwa także post w tej samej intencji. Grafik postu jest dostępny w zakrystii.
 5. Prosimy chłopców o zgłaszanie się na ministrantów. Uroczyste przyjęcie do grona kandydatów w ostatnią niedzielę września 29.09.2019 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
 6. Chcemy w naszej parafii powołać do istnienia parafialną scholę dziecięcą, którą poprowadzi ks. Artur. Kandydatów do scholi prosimy o zgłaszanie się do Ks. Artura. Pierwsze spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30.
 7. Jutro przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo do św. Jana Pawła II. W przyszłą niedziele 22 września comiesięczne nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych po Mszy św. wieczornej. W związku z nabożeństwem różańce nowenny pompejańskiej w niedzielę zostaną odmówione przed wieczorną Eucharystią.
 8. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania i I komunii św. Pierwsze spotkanie dzieci pierwszokomunijnych
  w niedzielę 22 września o godz. 16:00, a kandydatów do bierzmowania we wtorek 17 września o godz. 19:00. Dzieci pierwszokomunijne będzie przygotowywał ks. Artur, a bierzmowanych ks. Jarosław.
 9. Policja ostrzega osoby starsze, że w ostatnim czasie wzmogły się oszustwa wyłudzenia pieniędzy na tzw. „wnuczka”. Prosimy o rozwagę.
 10. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.