Ogłoszenia parafialne (20 maja 2018 r.)

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 druga tura dzieci naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. W związku tym Msza św. tradycyjnie odprawiana o godz. 12.00 zostanie, zgodnie
    z zapowiedzią, przesunięta na godz. 12.30.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; we wtorek wspomnienie św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego
    i Wiecznego Kapłana, za tydzień w niedziele uroczystość Przenajświętszej Trójcy.
  3. We wtorek 22.05 o godz. 18:00 ostanie odprawione comiesięczne nabożeństwo do św. Rity Patronki od spraw trudnych
    i beznadziejnych, które rozpocznie się Mszą św. ku czci św. Rity w związku z Jej liturgicznym wspomnieniem. W tym dniu 14 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził ks. Proboszcz. Dzień później 23 maja, 9 rocznicę święceń będą obchodzić Księża Wikariusze. Księży naszej parafii polecamy modlitwie całej wspólnoty.
  4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież naszej parafii, która chciałaby pogłębiać swoją duchowość w grupie formacyjnej. Szczególnie zachęcamy do udziału w spotkaniu młodzież niedawno bierzmowaną.
  6. W sobotę 26 maja będziemy obchodzili Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Mamach. W tym dniu
    z naszej parafii wyruszy autokar dzieci, które dzięki życzliwości Caritas Diecezji Świdnickiej, będą mogły uczestniczyć
    w zorganizowanym w Polanicy, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej „Dniu Dziecka”, na którym m.in. będzie obecny
    bp Antoni Długosz znany z programu „Ziarno” – biskup od dzieci. Przy tej okazji dziękujemy Pani Krystynie Olanin za ufundowanie autokaru, którym nasze dzieci pojadą do Polanicy.
  7. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca w tym dniu zbierana jest na remont dachu.
  8. W sobotę, 2 czerwca, odbędzie się XXII spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Młodzież chętna na ten wyjazd proszona jest o kontakt z ks. Mateuszem.
  9. Pan Prezydent Wałbrzycha prosił, żebyśmy ogłosili, że dnia 24 maja w czwartek o godz. 18.00 w siedzibie RWS odbędzie się spotkanie Prezydenta z mieszkańcami naszej dzielnicy.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia świąteczne „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Franciszek Pawlak: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…