Powróciły po renowacji

W czwartek 10 maja powróciły z renowacji figury Serca Pana Jezusa i Matki Bożej, będące głównymi ozdobami pierwotnych, bocznych ołtarzy naszego kościoła (od początku jego istnienia). W tym samym dniu oddaliśmy do renowacji obraz Matki Bożej Białokamieńskiej, który powróci do nas na Uroczystość 50-lecia nadania przez Prymasa Wyszyńskiego drugiego tytułu naszej parafii i kościołowi – którym był tytuł Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, a odpust przypadał 11 października. Miało to miejsce 19 września 1968 r. Uroczystości jubileuszowe z udziałem JE Ks. Bpa Ignacego Deca są przewidziane na 23 września br. Wtedy też powróci odnowiony obraz Matki Bożej, który w ramach konserwacji zostanie oczyszczony i przyklejony na deskę, aby go w przyszłości można było ukoronować. Rama obrazu zostanie odnowiona i pozłocona. W ramach uroczystości na Sumie o godz. 12.00 dnia 23 września zostanie zaprezentowany projekt koron dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus i zaczniemy zbierać złoto do wykonania koron, żeby móc ukoronować Matkę Bożą na 50-lecie nadania obecnego drugiego tytułu czyli Matki Bożej Różańcowej, który w wyniku reformy liturgicznej zastąpił pierwotny w roku 1971. Jubileusz ten przypadnie więc 7 października 2021 r. Do tego czasu postaramy się zorganizować odpowiednią uroczystość koronacyjną.