Ogłoszenia parafialne (21 listopada 2021 r.)

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, w środę Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Adwent. Na każdej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny.
 2. Spotkania dla Seniorów w tym tygodniu w poniedziałek „Warsztaty Kulinarne”, a we wtorek Akcja „Murem za Polskim Mundurem”. Spotkania odbędą się o godz.10:00 w Domu Parafialnym.
 3. Jutro, w poniedziałek 22 listopada, o godz. 18:00 zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do św. Rity. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity.
 4. Ze względu na kwarantannę dzieci i młodzieży SP Nr 6 w ciągu najbliższych dwóch tygodni spotkania dzieci i młodzieży zostają odwołane.
 5. W piątek, 26 listopada, zostanie odprawiona kolejna Msza ministrancka. Taca przeznaczona będzie na fundusz ministrancki.
 6. Nasza Parafia organizuje pomoc samotnym matkom z Domu Samotnej Matki Caritas naszej Diecezji w Pieszycach. Będziemy zbierać środki czystości oraz słodycze dla dzieci. Akcja potrwa do IV niedzieli Adwentu 19 grudnia. Następnie przewieziemy zebrane rzeczy do Pieszyc. Dziękujemy za każdy złożony dar. Szczegóły w gablocie.
 7. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbędzie się na podstawie zgłoszeń (zaproszeń). Kartki, na których należy napisać nazwisko rodziny i adres, znajdują się w punkcie
  z prasą katolicką. Zgłoszenia będziemy zbierać do 23 grudnia. Plan kolędy ogłosimy w Boże Narodzenie. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
 8. W przyszłym roku w dniach 4-13 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Włoch. W programie oprócz Rzymu, m.in. Siena, Cascia, Pompeje, Manoppello, Bari. Koszt i szczegóły w gablocie. Program także na stronie parafii i facebooku.
 9. Fundacja św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychoterapeutyczne dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Projekt finansowany jest ze środków PFRON-u. Numer kontaktowy u Księży.
 10. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na prace remontowe naszej Parafii.
 11. Za tydzień w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w naszej parafii nowe nabożeństwo. Od tej niedzieli o godz. 17:30 będziemy odprawiać niedzielne nieszpory.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Janina Mirga. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…