Ogłoszenia parafialne (14 listopada 2021 r.)

 1. Dziś przeżywamy XXXIII niedzielę zwykła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Nabożeństwa wypominkowe w naszej parafii odprawiamy o godz.17:15. Jutro na zakończenie będziemy modlić się za zmarłych wypisanych na kartkach bez daty.
 3. Spotkanie dla Seniorów w tym tygodniu w czwartek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym.
 4. W dniu dzisiejszym o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza św. trydencka.
 5. Przypominamy, że w soboty o godz. 10:00 z wyjątkiem pierwszych sobót odbywają się próby scholi dziecięcej. Zapraszamy nowych kandydatów do śpiewania dla Pana Boga.
 6. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbędzie się na podstawie zgłoszeń (zaproszeń). Kartki, na których należy napisać nazwisko rodziny i adres, znajdują się w punkcie
  z prasą katolicką. Zgłoszenia będziemy zbierać do 23 grudnia. Plan kolędy ogłosimy w Boże Narodzenie. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
 7. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski z 2008 r. każda druga niedziela listopada w Kościele w Polsce jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień przygotowuje Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W bieżącym roku przypada w niedzielę 14 listopada i jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie.
 8. Fundacja św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychoterapeutyczne dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Projekt finansowany jest ze środków PFRON-u. Numer kontaktowy u Księży.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Helena Kosman, Tadeusz Maćkiewicz, Antoni Maroń, Czesław Poliński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…