Ogłoszenia parafialne (21 marca 2021 r.)

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Dziekan Krzysztof Iwaniszyn, były ojciec duchowny naszego Seminarium. Witamy serdecznie Ks. Krzysztofa w naszej wspólnocie parafialnej. Plan rekolekcji jest następujący: w dniu dzisiejszym nauki na Mszach o godz. 7:30, 9:00, 10:30 (dla dzieci), 12:00 i 18:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz.17:15. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką o godz. 9:00 i 18:00. We wtorek spowiedź rano od godz.8:30-9:00 i popołudniu godz. 17:00-18:00. W tych dniach Mszy św. o godz. 7:00 nie będzie.
 3. Jutro, 22 marca o godz. 18:00 zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do św. Rity. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity i wrzucanie ich do skrzynki z napisem Nowenna do św. Rity
 4. We wtorek 23.03.2021r. w ramach rekolekcji odbędzie się Adoracja Krzyża po Mszy św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 6. Trwa zbiórka środków czystości dla chłopców niepełnosprawnych intelektualnie przebywających w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry de Notre Dame w Świebodzicach. Potrwa do Niedzieli Palmowej (włącznie). Bóg zapłać za złożone ofiary.
 7. Nasza Parafia prowadzi punkt darmowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji PIT za 2020 r. Z pomocy można korzystać w każdą sobotę od 08:00 do 11:00 na plebanii.
 8. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w rekolekcjach – przychodzą na Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18:00. We wtorek po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
 9. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących.
 10. W piątek została odprawiliśmy kolejną Mszę św. w intencji LSO. Taca wyniosła 592,50zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na fundusz ministrancki.
 11. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii.
 12. Jutro, czterech naszych lektorów rozpoczyna przygotowanie do pełnienia funkcji ceremoniarza. Polecamy ich oraz ks. Jarosława modlitwom parafian.
 13. Dnia 26 marca wyruszy III Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w naszym Kościele o godz.20:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Do nabycia są wielkanocne świece Caritas „Paschaliki” na stół świąteczny. Cena dużej świecy wynosi 12 zł, małej 6zł.
 15. W czwartek 25 marca br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada 17. rocznica utworzenia diecezji świdnickiej. Zachęcamy, aby tego dnia podjąć modlitwę w intencji Kościoła lokalnego oraz jego biskupa. Decyzją Biskupa Świdnickiego, dzień 25 marca każdego roku będzie dniem modlitw za biskupa diecezjalnego.
 16. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp., Roman Żarnowski, Bożena Zagozdan. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…