Ogłoszenia parafialne (22 listopada 2020 r.)

  1. Dziś XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczenników wietnamskich; w środę św. Katarzynę Aleksandryjską. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata patronalna uroczystość Akcji Katolickiej i LSO. Za tydzień rozpoczynamy I niedzielą Adwentu Nowy Rok Liturgiczny. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą one dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  2. W ubiegły piątek, 20 listopada, o godz. 18:00 została odprawiona Msza św. w intencji LSO i ich rodzin. Taca wyniosła 506 zł i będzie przeznaczona na fundusz ministrancki. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Przypominamy, że wierni, którzy w listopadzie pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. Kancelaria czynna będzie tylko w czwartki od 16:00-17:30.
  5. Dziś nabożeństwo do św. Rity, rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00 w czasie której będziemy się także modlić za osoby śpiewające i grające w naszym kościele w związku ze wspomnieniem św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.
  6. Za tydzień ostatnia niedzielą miesiąca. Taca będzie przeznaczona na cele remontowe. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Mieczysław Kuźma i Tadeusz Nowacki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…