Ogłoszenia parafialne (23 sierpnia 2020 r.)

1. Dziś XXI Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła; w środę uroczystość NMP Częstochowskiej (dodatkowa Msza św. o godz. 9:00), w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek św. Augustyna,
    w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Codziennie odmawiamy cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. Osoby chętne do podjęcia postu w intencji naszej wspólnoty mogą się jeszcze zgłaszać. (Post może mieć różne formy. Np. od pokarmów mięsnych, post ścisły [jeden posiłek do syta] lub najbardziej trudny o chlebie i wodzie).
  3. Dzisiaj w kaplicy na Konradowie o godz. 11:00 Msza św. odpustowa z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. W związku z tym, przedstawiciele naszej Rady Parafialnej po raz kolejny staną
    z puszkami, aby zbierać na wkład własny potrzebny do dotacji jaką nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury. Dziękujemy za wszelką pomoc w naszych remontach
  5. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki od godz.16:00-17:30.
  6. W tym tygodniu w ramach Klubu Seniora spotkania w poniedziałek i piątek o godz. 11:00, a we wtorek i czwartek o godz. 10:00. Odbędą się one w Domu Parafialnym.
  7. 30 sierpnia o godz. 15:30 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Odbędzie się on w kościele.
  8. Dnia 30 sierpnia o godz. 18:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Ignacego Deca, biskupa seniora. Tego dnia poświęcimy pomnik Ks. Infułata i zakończą się Msze gregoriańskie w jego intencji. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na Msze św. gregoriańskie oraz dołożyli się do pomnika.
  9. Powakacyjne spotkanie dla bierzmowanych 4 września o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.
  10. Spotkanie dla ministrantów i rodziców w środę 2 września o godz. 19:00 w Domu Parafialnym. Zachęcamy nowych chłopców do zgłaszania się na ministrantów.
  11. Od września przy naszej parafii będzie działał Klub AA. Pierwsze spotkanie 6 września o godz. 17:00 na salce na plebanii.
  12. Dnia 31 sierpnia w Starej Kopalni o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 40 rocznicy powstania Solidarności. Mszy św. przewodniczył będzie Biskup Świdnicki Marek Mendyk.
  13. Biskup Świdnicki wydał Komunikat w związku z możliwością kolejnych zakażeń spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 i możliwym wzmożonym nadzorem sanitarno-epidemiologicznym w kościołach. W Komunikacie apeluje o zachowanie wszelkich obostrzeń sanitarnych i przypomina, że zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe podczas pobytu w Kościele.
  14. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  15. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Kazimierz Hałucha. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…