Ogłoszenia parafialne (30 sierpnia 2020 r.)

1. Dziś XXII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w czwartek wspomnienie św. Grzegorza.
  2. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca przedstawiciele naszej Rady Parafialnej stoją z puszkami, aby zbierać na wkład własny potrzebny do dotacji jaką nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury. Dziękujemy za wszelką pomoc
    w naszych remontach
  3. Dzisiaj o godz. 15:30 obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Odbędzie się on w kościele.
  4. Dzisiaj również o godz. 18:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Ignacego Deca, biskupa seniora. Po Mszy św. poświęcimy pomnik Ks. Infułata. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na Msze św. gregoriańskie w intencji naszego Proboszcza i dołożyli się do pomnika.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00. W piątek spowiedź od godz. 17.15. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. Księża odwiedzą chorych, których ze względu na pandemię trzeba będzie zgłosić w zakrystii bądź telefonicznie.
  6. W przyszłą niedzielę, 6 września, na Mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone przybory szkolne. Zapraszamy wszystkie dzieci.
  7. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Codziennie odmawiamy cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Dziś wyjątkowo po wieczornej Mszy św. nie będzie trzeciej części Różańca.
  8. Kancelaria parafialna wraca do stałych godzin urzędowania tj. we wtorek i czwartek w godz.16:00-17:30 oraz w sobotę 9:00-10:00 (z wyjątkiem I soboty miesiąca).
  9. W tym tygodniu spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 10:00. Odbędzie się ono w Domu Parafialnym.
  10. Powakacyjne spotkanie dla bierzmowanych 4 września o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.
  11. Rozpoczynamy zapisy uczniów klas VIII szkoły podstawowej i starszych do przyszłorocznego bierzmowania. Zapisy będą trwały do końca września. Zapisywać się można u ks. Jarosława i w kancelarii parafialnej.
  12. Spotkanie dla ministrantów i rodziców w środę 2 września o godz. 19:00 w Domu Parafialnym. Zachęcamy nowych chłopców do zgłaszania się na ministrantów.
  13. Od września przy naszej parafii będzie działał Klub AA. Pierwsze spotkanie 6 września o godz. 17:00 na salce na plebanii.
  14. Jutro, 31 sierpnia w Starej Kopalni o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msz św. z okazji 40 rocznicy powstania Solidarności. Mszy św. przewodniczył będzie Biskup Świdnicki Marek Mendyk.
  15. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  16. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Jan Stypik, Mateusz Skrzypkowski, Irena Szymanek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…