Ogłoszenia parafialne (26 listopada 2023 r.)

1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela zwykła. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. W przyszłym tygodniu w I Niedzielę Adwentu rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny.
  2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  3. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  4. Spotkanie w ramach Klubu Seniora w tym tygodniu w środę o godz. 10:00. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym.
  5. Wraz z Rycerzami Kolumba w najbliższym czasie kupimy kurtki zimowe dla dwadzieściorga biednych dzieci z naszej parafii. Podwoiliśmy liczbę ponieważ w ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszek znacznie więcej niż potrzebowaliśmy na nasz wkład
    w zakup 10 kurtek. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje serca na tę inicjatywę.
  6. Dnia 5 grudnia we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu adwentowego dnia skupienia księży.
  7. W przyszłą niedzielę 3 grudnia po każdej Mszy św. do południa, w Domu Parafialnym możliwość nabycia ciasta oraz waty cukrowej. Zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji górników z okazji wspomnienia św. Barbary – Patronki Górników. Mszy św. będzie przewodniczył bp Ignacy Dec. Współorganizatorem obchodów jest Instytut Jana Pawła II.
  9. W przyszłą niedzielę na koniec każdej Mszy św. będą święcone opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła. Jednocześnie przypominamy, że nie upoważnialiśmy nikogo do roznoszenia opłatków po terenie naszej parafii. Będzie można także nabyć świece na stół wigilijny dużą w cenie 20 zł a małą w cenie 10 zł.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Henryk Zimny, Grażyna Schwinge, Tadeusz Kurasz, Robert Owczarek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…