Ogłoszenia parafialne (26 maja 2024 r.)

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Pawła VI, w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), w piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna.

2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.

3. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.

5. W Boże Ciało 30 maja, Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 7.30, 9.00, 10:30 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:30 wyruszmy z procesją do czterech ołtarzy w stronę parafii św. Rodziny. Mszy Świętej o godz. 12:00 w tym dniu nie będzie. Zachęcamy dzieci komunijne do wzięcia udziału w procesji, szczególnie prosimy dziewczynki, aby sypały kwiatki. W związku z procesją prosimy o zgłoszenie się Panów do niesienia baldachimu i sztandaru naszej parafii, oraz Panie do asysty przy sztandarze – zgłoszenia u proboszcza. Ze względu na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

6. W związku z przysługującym proboszczowi prawem, zarządzam, że w piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na terenie naszej parafii, którą proszę zamienić na dowolną modlitwę w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8:00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. Ks. Artur odwiedzi w tym dniu swoich chorych.

8. W sobotę zaczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach.

9. Z inicjatywy Solidarności ruszyła w Polsce zbiórka podpisów pod referendum w sprawie odrzucenia „Zielonego Ładu”. Pod chórem kto zechce będzie się mógł przyłączyć do tej inicjatywy składając swój podpis. Europa stanowi ok. 2% całej powierzchni kuli ziemskiej (ok. 7,5% powierzchni lądów).

10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Jan Szczerba, Krystyna Pawlak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…