Ogłoszenia parafialne (31 marca 2024 r.)

Życzenia: Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus udziela Wam hojnie swego błogosławieństwa. Chrystus Zmartwychwstał!

1.Przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w nowennie przed tym Świętem. Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami nowennowymi codziennie przed mszą wieczorną.

2. Dzisiaj o 17:30 po wielkopostnej przerwie powracają nieszpory niedzielne, dziś połączone z Nowenną do Bożego Miłosierdzia.

3. Ze względu na Oktawę Wielkanocną w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia jest przeznaczona na PWT Wrocław.

5. Ofiary składane w ramach jałmużny wielkopostnej wyniosły  4200 zł.. Sporządziliśmy 40 paczek, które zostały rozwiezione do potrzebujących. Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym w akcję i wszystkim składającym ofiary na jałmużnę wielkopostną.

6. Proboszcz parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie Triduum Sacrum w naszym kościele: Księdzu Wikariuszowi, Siostrom Elżbietankom, Pani Organistce, Scholi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani układającej kwiaty oraz wszystkim uczestniczącym w największych Świętach naszej wiary.

7. We wtorek 2 kwietnia o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Sanktuariów Maryjnych Europy. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym.

8. W środę 3 kwietnia o godz. 19:00 na plebanii spotkanie organizacyjne przed festynem parafialnym. Również osoby, które chciałyby dołączyć do organizacji festynu zapraszamy na spotkanie.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. do południa w Domu Parafialnym, istnieje możliwość nabycia ciasta oraz waty cukrowej. Zapraszamy.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica W piątek spowiedź o 17:30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. Ks. Artur odwiedzi w tym dniu swoich chorych.

11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Ewa Szczerba, Henryk Uherek, Urszula Szumińska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…