Pomimo mroźnej zimy prace remontowe w naszym kościele trwają

W styczniu i lutym bieżącego roku przeprowadzone zostały prace na wieży i poddaszu naszego kościoła. Wewnątrz wieży znajdują się dwa poziomy stropów, do których prowadziły murowane spiralne schody oraz 10 metrowa drabina. Dojście na drugi poziom stropu umożliwiała 100-letnia drewniana drabina, uszkodzona w wielu miejscach, zagrażająca bezpieczeństwu podczas korzystania z niej.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo podczas wchodzenia na drugi poziom wieży została zakupiona nowa drabina jednobiegowa (pionowa z koszem ochronnym ze stali nierdzewnej), która gwarantuje bezpieczne wejście na wyższy poziom wieży bez niebezpieczeństwa upadku.

Obręcze kosza ochronnego, jak i sama drabina, są wykonane według polskich i europejskich norm bezpieczeństwa. Drabina przymocowana teraz do ściany, jest wyposażona w szczeble z antypoślizgową powierzchnią.

Po zamontowaniu drabiny przeprowadzono również kompleksowe sprzątanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się w wieży, które nosiły na sobie „ślady” po bytowaniu gołębi. Wszystkie zalegające przedmioty zostały wyniesione, a podłoga oraz inne elementy pomieszczeń wieży wyczyszczone z ptasich odchodów. W poprzednich latach przez wybite szyby w oknach wieży oraz uszkodzone wywietrzniki na wieży powstał tam „dziki gołębnik”. Podczas trwającego od 2017 roku remontu zostały wymienione (na nowe) wszystkie okna w facjatkach wysokiej i niskiej, a tym samym zabezpieczono wieżę przed nieproszonymi skrzydlatymi gośćmi.