Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata 20. 11 2016

1. Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W czasie każdej Mszy św. odmawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Kończy się Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Papieża Franciszka 8. grudnia 2015. Dziś za publiczne odmówienia „O Jezu Najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego…” można uzyskać odpust zupełny. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc kościołowi w Iraku 784zł35gr. Bóg zapłać

2. We wtorek w dniu wspomnienia św. Cecylii, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do sw. Rity z poświęceniem róż i chlebków

3. Nabożeństwa różańcowe w intencji naszej ojczyzny codziennie o godz. 17.30, pozostałe według stałego porządku

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, I Niedziela Adwentu. W sobotę po Mszy św. wieczornej 0 18.45 spotkanie przedchrzcielne

5. Przypominamy o trwających zapisach na Pielgrzymkę na Bałkany. Szczegóły są na naszej stronie internetowej oraz w zakrystii i u ks. Mateusza

6. Trwa remont dachu i wieży kościoła. Ofiarę na ten cel złożyli:

Maria i Władysław Budzynowie 300zł

Rodzina Bogu wiadoma 50zł, Bóg zapłać

7. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli w cenie 5 zł

8. Dzisiaj, tj. 20. listopada w godzinach od 10.00 do 20.00 w pasażu Tesco w Szczawnie Zdroju będzie można dokonać rejestracji potencjalnych dawców szpiku celem pomocy dla 2,5letniej Karolinki, dla której przeszczep szpiku jest jedyną szansą na normalne życie. Zapraszamy osoby chętne w wieku 18-55 lat, którym nie obca jest chęć pomocy bliźniemu.

9. Od poniedziałku rozpoczyna się w naszej parafii roznoszenie opłatków wigilijnych. Tradycją lat ubiegłych, do roznoszenia opłatków w imieniu naszego duszpasterstwa upoważnione są tylko siostry Elżbietanki. W przyszłym tygodniu od godz. 9.00 roznoszone będą opłatki na ulicach:

Poniedziałek – Andersa 1-80, Jasna, Wysockiego

Wtorek – Piasta od strony Chełmca

Środa – Reja od nru 1

Czwartek – Ludowa od strony Reja do nru 1

Piątek – Wolności od nru 1

Sobota – Kraka

Szczegółowy plan do 12. grudnia znajduje się na naszej stronie internetowej i jest dostępny w gablocie parafialnej. Wszelkie przypadki próby podszywania się pod nasze duszpasterstwo należy zgłaszać do parafii i na policję.

10. Życzymy wszystkim parafianom i miłym gościom, aby ostatni tydzień Roku Kościelnego dodawał nam siły i sprzyjał podejmowaniu dobrym postanowieniom. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na bieżące potrzeby naszej parafii i zapraszamy do włączanie się w życie liturgiczne naszej wspólnoty.