Ogłoszenia parafialne (07 kwietnia 2019 r.)

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu, pierwszą niedzielę miesiąca – na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień Niedziela Palmowa.
  2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. przedpołudniowej można zjeść ciasto i wypić kawę w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy.
  3. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
  4. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem, w czwartek i piątek „warsztaty robienia plam na Niedzielę Palmową”. W czwartek o godz. 10.00, w piątek o godz. 15.00. W domu parafialnym można nabyć palmy zrobione przez naszych seniorów.
  5. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u ks. Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
  6. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
  7. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących.
  8. W ramach przygotowania do bierzmowania w piątek obowiązkowa Msza Św. o godz. 18.00, po niej próba przed bierzmowaniem.
  9. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 200 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 3.860,34 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  10. Parafia św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej zaprasza seniorów na wielkopostny dzień skupienia, który odbędzie się 11 kwietnia w godz. 9.30-16.00. W programie m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., konferencja o roli osób starszych w Kościele, film, ciepły poczęstunek.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”. Do nabycia także paschaliki „Caritas” na stół wielkanocny
    w cenie 5 zł.
  12. Dnia 12 kwietnia odbędzie się II Wałbrzyska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20.00
    w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  13. Dnia 13 kwietnia odbędzie się III dekanalna Droga Krzyżowa na Chełmiec. Wyjście o godz. 12.00 z kościoła Trójcy Świętej
    w Boguszowie-Gorcach. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
  14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Władysław Tarczyński. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…