Msza św. trydencka w naszej Parafii

W związku z motu proprio Papieża Franciszka Traditionis Custodes, w którym istnieje zapis mówiący, że nie wolno odprawiać w kościołach parafialnych Mszy św. wg Mszału z 1962 r. (trydenckiej) informujemy, że Msza św. w starszej formie rytu rzymskiego, która miała być odprawiona w najbliższą niedzielę oraz następne Msze, które miały być odprawione w drugie niedziele miesiąca o godz. 12:00 zostają odwołane. Osoby, które zamówiły intencje specjalnie na tę formę liturgii oczywiście mogą się zgłosić po zwrot stypendium mszalnego. W innym wypadku zamówione Msz św. zostaną odprawione w liturgii posoborowej. Niniejsza decyzja jest także decyzją Biskupa Świdnickiego, który prosił by w związku z papieskim dokumentem zawiesić sprawowanie Mszy trydenckiej w naszej parafii.