Ogłoszenia parafialne ( 8 sierpnia 2021 r.)

  1. Dziś przeżywamy XIX Niedziele Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca Diakona. w środę wspomnienie św. Klary; w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Przypominamy, że w sierpniu kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki w godzinach 16:00-17:30.
  3. Trwa program dla Seniorów „Aktywni +”. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym We wtorek i czwartek o godz.10:00. Szczegóły w gablocie.
  4. W czwartek, 13 sierpnia, zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00, przynosimy ze sobą świece.
  5. Od 14 sierpnia zaczynamy kolejną Nowennę Pompejańską w intencji parafian. Od tego dnia codziennie do 6. października codziennie będziemy odmawiać cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. W związku z nowenną chcemy w tej samej intencji podjąć post. Osoby chętne do podjęcia postu w intencji naszej wspólnoty prosimy o zgłaszanie się do 13 sierpnia, byśmy mogli ułożyć grafik na 54 dni nowenny.
  6. Biskup Świdnicki zaprasza do udziału w Sudeckim Forum Inicjatyw, który odbędzie się w dniach 14-18 sierpnia w Głuszycy. Tematem spotkania jest szeroko rozumiana troska o środowisko naturalne. Szczegółowe informacje dotyczące Sudeckiego Forum Inicjatyw umieszczone są w świdnickim dodatku tygodnika Niedziela, świdnickim Gościu Niedzielnym.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Czesław Lewandowski oraz śp. Marianna Drzyzga. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…