Ogłoszenia parafialne (01 sierpnia 2021 r.)

1. Dziś przeżywamy XVIII Niedziele Zwykłą – pierwszą niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
  2. W ubiegłą niedziele taca przeznaczona na prace remontowe wyniosła 3621 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 300 zł. Dziękujemy za wsparcie naszych remontów.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
    W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca.
  4. Przypominamy, że w sierpniu kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki w godzinach 16:00-17:30.
  5. Trwa program dla Seniorów „Aktywni +”. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym We wtorek i czwartek o godz.10:00. Szczegóły w gablocie.
  6. Apel Biskupa Świdnickiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego: W związku z przypadającą 1. sierpnia 77. rocznicą Powstania Warszawskiego proszę, aby w hołdzie bohaterom w tym dniu o godz. 17.00 uderzyły kościelne dzwony naszej diecezji. Proszę też, aby podczas wszystkich nabożeństw modlić się o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę; zwłaszcza za tych, którzy poświęcili swoje życie w walce za wolną i niepodległą Polskę.
  7. Dziś wyrusza XVIII Piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Przez ten tydzień będziemy towarzyszyli pielgrzymom z sposób duchowy wspierając ich naszymi modlitwami przed każdą Mszą św. wieczorną.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Ryszard Truskowski i Tomasz Skibiński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…