Ogłoszenia parafialne (01 lipca 2018 r.)

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą – pierwszą niedzielę miesiąca lipca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto św. Tomasza Apostoła; w piątek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Dziś wg starego kalendarza Uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa. W miesiącu lipcu oddajemy szczególną cześć Najdroższej Krwi Chrystusa, zapłaty naszego zbawienia, odmawiając Litanię do Krwi Chrystusa, będziemy to czynić na zakończenie mszy św. w miesiącu lipcu.
  2. Z wyprzedzeniem informujemy, że dnia 9. września w naszej parafii zostanie zorganizowany festyn rodzinny z okazji urodzin Matki Bożej. W związku z festynem zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta.
    O fundowanie fantów na loterię fantową. Osoby, które zechciałyby zanieść w imieniu parafii pismo z prośbą o wsparcie do konkretnych instytucji prosimy o zabranie pisma, które pod chórem rozdają przedstawiciele naszej Rady Parafialnej.
  3. Na remont dachu naszej świątyni w minioną niedzielę zebrano od darczyńców anonimowych i imiennych: 100 zł, 100zł, 200 zł, 200 zł. Razem: 600 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 3.870,41 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  1. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. Księża w wakacje nie odwiedzają chorych z komunią św., poza sytuacjami koniecznymi. W sobotę również kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. Dnia 30. lipca po raz kolejny wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Grupa Wałbrzyska rozpoczyna swoje pielgrzymowanie Mszą Świętą o godz. 10.00 w kościele Aniołów Stróżów. Osoby, które chciałyby udać się pieszo do Częstochowy prosimy o kontakt z ks. Mateuszem. Można zapisać się także do grupy duchowego uczestnictwa, która
    w trakcie trwania pielgrzymki będzie się modliła za pielgrzymów.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  4. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Franciszek Kowalski i Alojzy Galiński: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…