Ogłoszenia parafialne (25 lipca 2021 r.)

  1. Dziś przeżywamy XVII Niedziele Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, w czwartek wspomnienie św. Marty, w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
  2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na prace remontowe. W związku z otrzymaniem przez nas dotacji na odwodnienie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tydzień temu zbieraliśmy na wkład własny. Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali 1750 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Dziś przypada I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który został ustanowiony przez papieża Franciszka na IV niedzielę lipca w związku z przypadającym 26 lipca liturgicznym wspomnieniem Dziadków Pana Jezusa Joachima i Anny. W związku z tym składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Osobom Starszym! Niech Pan Bóg obdarza Was swoim błogosławieństwem, potrzebnymi łaskami oraz dobrym zdrowiem każdego dnia. W dniu dzisiejszym w związku ze Świętem można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Dziś również przypada Dzień Solidarności z poszkodowanymi w wyniku nawałnic, które nawiedziły Polskę, Niemcy, Belgię i Holandię.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 poświęcimy pojazdy z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  6. Wczoraj i dziś w godz. 9:00-15:00 w DPS Biały Kamień przy ul. Gen. Andersa 162 A, istnieje możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji.
  7. Przypominamy, że lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki w godzinach 16:00-17:30.
  8. Trwa program dla Seniorów „Aktywni +”. W tym tygodniu spotkania będą się odbywały nieco intensywniej i rozpoczynały o godz. 9:00. Szczegóły w gablocie.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Leon Senske, Krystyna Książkiewicz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…