Ogłoszenia parafialne (02 grudnia 2018 r.)

1. Przeżywamy I Niedziele Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek Św. Franciszka Ksawerego, we wtorek św. Barbary – Patronki Górników (w tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji górników, ludzi ciężkiej pracy); w czwartek wspomnienie św. Mikołaja; w piątek św. Ambrożego, w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – dodatkowa Msza św. o godz. 9:00.
  2. Rozpoczął się Adwent a wraz z nim Msze św. ku czci NMP w Adwencie czyli Roraty. Będą one odprawiane w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z rodzicami
    i lampionami.
  3. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj organizujemy pierwszy parafialny kiermasz świąteczny. Na kiermaszu oprócz stroików, które zrobiły Panie w ramach spotkań Klubu Seniora można też nabyć ciasto, wyroby z pszczelego wosku
    i miód. Zapraszamy po każdej mszy św. Dochód przeznaczony będzie na utrzymanie Domu Parafialnego.
  4. W tym tygodniu kończymy akcję roznoszenia opłatków. Plan wygląda następująco:

Poniedziałek 03.12: ul. Andersa od Mijanki do nru 74 (numery parzyste),

Wtorek 04.12: ul. Piaskowa,

Środa 05.12: ul. Bohaterów Getta.

Opłatki Siostry roznoszą codziennie od godz. 9.00. Prosimy o życzliwe przyjmowanie Sióstr. Ofiary z opłatków przeznaczone są na prace remontowe w domu Sióstr Elżbietanek po awarii hydraulicznej. Osoby, które z różnych względów nie nabyły opłatków na stół wigilijny informujemy, że opłatki będą także dostępne w zakrystii.

1. W najbliższy w czwartek o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie w ramach Klubu Seniora.
  2. W czwartek z okazji Dnia św. Mikołaja w naszym kościele o godz.15.30 odbędzie się spotkanie ze świętym od podarków.
    Jak co roku Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów przygotowała we współpracy ze św. Mikołajem prezenty.
  3. W czwartek o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji nowych powołań zamówiona od Towarzystwa Przyjaciół WSD Świdnica.
  4. W dniu 7. grudnia okazja do spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 17.30 do 18.00. Zachęcamy do rozpoczęcia Adwentu w ten duchowy sposób.
  5. W najbliższą sobotę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00. Obecność na Mszy św. jest obowiązkowa. Po Mszy św. nie będzie dodatkowego spotkania.
  6. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy 200 zł, 100 zł, 100 zł. Razem 400 zł.
    Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 3.594,21 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5 zł za małą i 12 zł za dużą.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Jadwiga Piłasiewicz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…