Ogłoszenia parafialne (02 lutego 2020 r.)

  1. Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w poniedziałek św. Błażeja – Patrona od chorób gardła (na zakończenie Mszy św. specjalne błogosławieństwo), w środę św. Agaty, w czwartek św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, będzie można po każdej Mszy św. do południa zjeść ciastko i wypić kawę w naszym Domu Parafialnym przygotowane przez rodziców dzieci z naszej scholi parafialnej. Dochód od tej niedzieli będzie przeznaczony na rozwój scholi. Zapraszamy.
  3. W poniedziałek o godz. 10:00 gimnastyka dla seniorów, a w czwartek o godz.10:00 spotkanie dotyczące kiermaszu przedświątecznego.
  4. Próba scholi w poniedziałek o godz. 16:30, ze względu na ferie próby w sobotę nie będzie.
  5. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 1250 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4360zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w rycie trydenckim.
  1. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Adam Koziarski i Stefania Żydek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  3. Sprawozdanie duszpastersko – gospodarcze za rok 2019:

W Parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu do końca roku 2019 bezpośrednie koszty remontu kościoła (bez kosztów przygotowania dokumentacji) wyniosły 1.122.000 tys. w tym 254 tys. w roku 2019. Z tego 100 tys. ze środków zewnętrznych i 154 tys. ze środków własnych. Wpływy z ofiar wiernych (taca + ofiary) wynosiły ok. 62 tys. Wynika z tego, że dodatkowo musieliśmy znaleźć 92 tys. zł.
W ciągu ostatniego roku wykonano przeciwpożarowy wyłącznik prądu – koszt 12 tys.; odwodnienie północnej części kościoła koszt 227 tys. + 5 tys. nadzór inwestorski (otrzymaliśmy na ten cel 100 tys. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego); została wykonana niezbędna instalacja odgromowa koszt 7 tys.; W porozumieniu
z ORANGE Polska S.A. zostały usunięte stare elementy infrastruktury  telekomunikacyjnej znajdujące się na terenie przykościelnym (stare drewniane słupy telekomunikacyjne w bardzo dużym stopniu zużyte, stanowiące zagrożenie). Wykonano zabiegi pielęgnacyjne i sanitarne w obrębie koron drzew rosnących na terenie będącym własnością parafii koszt 3 tys. zł. Przebudowaliśmy prezbiterium i wykonaliśmy nowy ołtarz koszt ok. 20 tys. zł. Bractwo św. Rity ufundowało sztandar Bractwa koszt 4 tys. zł. W roku 2019 zorganizowaliśmy festyn parafialny, na którym udało się zebrać na prace remontowe ponad 11 tys. zł. Z okazji mijającego roku pracy Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i fundatorom, dzięki którym udało się zrobić w roku 2019 wiele rzeczy. W intencji wszystkich ofiarodawców i osób zaangażowanych
w zorganizowanie festynu odprawiliśmy Mszę św. 15. grudnia o godz. 10.30.

Parafialny Zespół Caritas w ramach programu „Spiżarnia Caritas” dotarł do ok. 100 gospodarstw domowych. Rozdaliśmy żywność o wartości 231 600 zł. Od początku programu wydaliśmy żywność o wartości 327 tys. zł o łącznej wadze ok. 29 ton.
W ramach programu Caritas „Codzienne zakupy” najbardziej potrzebujący otrzymali 10 kart z Biedronek o wartości 15 tys. zł. Dzięki bożonarodzeniowej zbiórce pod hasłem „Tak, pomagam!” przygotowaliśmy 35 paczek z żywnością (ok. 10 kg jedna)
i rozdaliśmy potrzebującym. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w w/w programy pomocowe.

W minionym roku w naszej parafii ochrzciliśmy 42 (44/2018) dzieci, pierwszą komunię przyjęło 33 (83/2018) dzieci, do bierzmowania przystąpiło 44 (22/2018) osoby.
W roku 2019 w naszym kościele pobłogosławiliśmy 11 (14/2018) par małżeńskich oraz odprowadziliśmy na miejsce spoczynku 100 (84/2018) osoby. W tym roku w ramach wizyty duszpasterskiej (kolędy) odwiedziliśmy ogółem 1216 rodziny, co stanowi 41 % mieszkańców naszej parafii (w roku poprzednim 43,8%).

W corocznym liczeniu wiernych, który miał miejsce w październiku odnotowaliśmy wzrost liczby wiernych na niedzielnej Mszy św. o ok. 200 osób. Zwiększyła się liczba naszych ministrantów, których obecnie jest już 41. Powstała też dziecięca schola Familia Sancti Georgii w której śpiewa obecnie już 20 dzieci. Dziękuję Księżom Wikariuszom za zaangażowanie w pracę duszpasterską, bez którego nie byłoby takich owoców.

W ubiegłym roku w ramach Klubu Seniora zorganizowaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia oraz dwa wyjazdy: do Arboretum w Wojsławicach oraz pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa do Kalisza. W naszym Kościele odbył się także Koncert Eleni.