Ogłoszenia parafialne (02 września 2018 r.)

1. Przeżywamy XX niedziele zwykłą, pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego, w sobotę 8.września święto Narodzenia NMP.

1. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozprowadzamy dzisiaj losy na loterię fantową. Festyn rodzinny, za tydzień
    w niedzielę 9.września, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.00, na której zaśpiewa Schola Cantorum Exultet ze Świdnicy.
    W programie m.in. konkurs piosenki religijno-patriotycznej dla dzieci, Familiada w której rywalizować będą Księża i Siostry Zakonne vs Samorządowcy, konkurs 1 z 12, loteria fantowa z losowaniem nagród głównych wśród których m.in. wycieczka zagraniczna, dwa odkurzacze, wieża stereo i inne. Osoby, które przyjdą prosimy o nie gotowanie obiadów, gdyż jedzenie
    i picia będzie pod dostatkiem. Kulminacyjnym punktem festynu będzie jak w zeszłym roku licytacja m.in. Figurki Matki Bożej z Fatimy. Serdecznie zapraszamy.

1. W związku z organizacją w czasie festynu dziecięcego konkursu pieśni religijnej i patriotycznej prosimy o zgłaszanie się uczestników do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.
    Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.

1. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy nie chodzą do Kościoła. Rozpoczyna się ona codziennie o godz. 17.00. W związku z Nowenną w sierpniu i we wrześniu (do 20 września) kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna w godzinach 16.00-17.00. W soboty bez zmian.

1. Wyjątkowo w środę o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora), tym razem odbędzie się kurs pierwszej pomocy. We wrześniu po festynie zostanie uruchomiony kurs komputerowy w ramach CAO.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. w intencji nowych powołań o godz. 18.00.

1. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30 do 17.00.

1. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy 100, 100, 100, 200zł. Razem 500 zł.
    Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4233,17 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.

1. WSD Świdnica otwiera w tym roku podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne. Studia odbywać się będą w soboty
    w gmachu WSD Świdnica, trwa rekrutacja do 5.października.

1. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego miasta. Nowenna będzie odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Program wywieszony w gablocie.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Agnieszka Kretek, Mirosława Janus i Edward Zieliński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…