Ogłoszenia parafialne (03 grudnia 2017 r.)

1. Przeżywamy I niedzielę Adwentu – Rozpoczynającą Nowy Rok Liturgiczny. Na zakończenie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek św. Barbary – Patronki Górników; w środę wspomnienie św. Mikołaja Cudotwórcy; w czwartek św. Ambrożego; w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
  2. Na remont dachu naszej świątyni w minioną niedzielę zebrano od darczyńców anonimowych: 100 zł, 100 zł, 100zł, 200 zł Razem: 500 zł. Państwo Burligowie 200 zł, Pan Borek 200 zł, Pani Barłożewska 100 zł. Razem: 500 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4271,80 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W czwartek został zainstalowany oczekiwany witraż św. Jana Pawła II, za który składamy szczególne podziękowania czcigodnym fundatorom. Oprócz tego, dzięki życzliwości S. Franciszki CSSE mamy relikwie św. Jana Pawła II, których posiadaczem był śp. Ks. Bp Józef Pazdur. Tak więc 16 grudnia w trakcie nabożeństwa do św. Jana Pawła II będziemy mieli zarówno relikwie jak i piękny witraż.
  3. W dzień św. Mikołaja w środę o godz. 15.30 w naszym kościele już po raz 10 zostanie zorganizowane spotkanie naszych dzieci ze św. Mikołajem i jego prezentami. Jak co roku „mikołajki” organizuje Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień – Konradów.
  4. Dnia 8 grudnia roku 1947 Matka Boża w Montichiari powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. W związku z tym, 8 grudnia w godz. 12.00-13.00 nasz kościół będzie otwarty, dla tych którzy chcą spełnić polecenie Matki Bożej. Zachęcamy, zgodnie z życzeniem Matki Bożej, aby w tym dniu modlić się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, o to szczególnie prosi Maryja. Módlmy się w tym dniu z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
  5. Rozpoczął się Adwent. Tradycyjne Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00.
  7. W najbliższy piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, podsumowujące mijający roku kalendarzowy i wyznaczający kierunki działań w nowym roku.
  8. W ostatni czwartek Rada Miasta przyjęła uchwałę o zmianie fragmentu ulicy Andresa. Numery 118,120 i 122 będą odtąd znajdowały się na ulicy św. Jerzego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz wniosek został przyjęty. Zmiana nastąpi z dniem 1 stycznia 2018 r.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia są także kalendarze parafialne na rok 2018 w cenie 15 zł. Mamy także świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł za małą i 15 za dużą.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Eugeniusz Krajewski i Teresa Karniszewska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…