Ogłoszenia parafialne (03 maja 2020 r.)

  1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Pierwszą Niedzielę miesiąca. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek św. Floriana, w środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji świdnickiej. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 09:00
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza środa i czwartek miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
  3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  4. W dalszym ciągu zawieszone są wszelkie spotkania w parafii. Osoby osłabione z powodu wieku, chore, z objawami infekcji prosimy o nie uczestniczenie w nabożeństwa oraz w Mszach św.
  5. W tym tygodniu wznawiamy pracę kancelarii parafialnej. Przypominamy, że kancelaria jest czynna we wtorki i czwartki od 16:00-17:30,    a w sobotę od godz. 9:00-10:00 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca. W dalszym ciągu zawieszone są bezpłatne porady prawne.
  6. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  1. Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z apelem papieża Franciszka o majową modlitwą różańcową

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego skierowany do wszystkich wiernych, zachęcający do odmawiania w maju modlitwy różańcowej w domach, proszę całą wspólnotę diecezjalną o ochocze i wielkoduszne przyjęcie tego papieskiego zaproszenia. Niech łączące nas na modlitwie wezwania Litanii Loretańskiej oraz rozważane tajemnice różańcowe będą przez nas ofiarowane w intencjach Ojcach Świętego, o ustanie epidemii, za wszystkich chorych,  za cały personel medyczny i wszystkie służby. Proszę także o uwzględnienie intencji modlitwy o dar zgody narodowej i miłość społecznej.

+ Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

  1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Stefan Bajsarowicz, Ewa Nowosielska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…