Ogłoszenia parafialne (04 czerwca 2017 r.)

1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła Biskupa.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w czwartki po mszy wieczornej.

3. Zdjęcia z I Komunii św. do odebrania u Ks. Macieja.

4. Za tydzień 11 czerwca odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia”. Początek o godz. 15.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze. Szczegóły na plakacie i ulotkach pod chórem.

5. Dnia 6 czerwca, we wtorek o godz. 11.00 organizator ogólnopolskiej akcji „Warto być zdrowym”, firma EXMED zaprasza do sali parafialnej przy ul. Andersa 118 na bezpłatne spotkanie dotyczące leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia i innych chorób. Szczegóły na ulotkach pod chórem.

6. Ks. Krzysztof Herbut, organizator Pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych Europy informuje, że są jeszcze dwa wolne miejsca (po osobach które zrezygnowały). Pielgrzymka będzie miała miejsce w dniach 08-23.07. 2017 r. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po program.

7. Parafia św. Aniołów Stróżów zaprasza na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej na Jasnej Górze 30.06.-01.07. 2017 r. (z piątku na sobotę). Szczegółowy program w Gablocie.

8. Za tydzień 11 czerwca w ramach akcji „Zachowaj mogiłę dziada od zapomnienia”, pod naszym kościołem odbędzie się kwesta na rzecz ratowania mogił na Kresach Wschodnich.

9. Na remont dachu naszej świątyni w minioną niedzielę zebrano od darczyńców anonimowych razem: 390 zł. Państwo Plata 100 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4097,01 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. We wtorek na sesji Rady Miasta przegłosowano uchwałę o dotacji na remont naszej świątyni w wys. 99 tys. zł.

10. Dziś z racji obchodów Święta Dziękczynienia zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

11. Za tydzień w Uroczystość Trójcy Świętej nasza parafia będzie gościć Ks. Neoprezbitera Łukasza Basistego, który wygłosi homilię na mszach św. przedpołudniowych, a o godz. 12.00 odprawi mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

12. Z wyprzedzeniem informujemy, że od tego roku procesję Bożego Ciała będziemy organizować razem z parafią św. Rodziny. Uroczystość rozpoczniemy mszą św. o godz. 10.30 w kościele św. Rodziny, następnie przejdziemy do czterech ołtarzy, z których dwa ostatnie będą na terenie naszej parafii. Po procesji dla tych, którzy z różnych względów nie będą wcześniej na mszy św. zostanie odprawiona msza św. recytowana w kościele św. Jerzego. W tym dniu msze św. w naszej parafii o godz. 7.30; 9.00; po procesji (ok. 12.15) i o godz. 18.00. Osoby, które zamówiły msze św. na godz. 10.30 prosimy o kontakt.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Czesław Janowiak: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.