Ogłoszenia parafialne (04 kwietnia 2021 r.)

1. Życzenia: Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus udziela Wam hojnie swego błogosławieństwa. Niech świadomość triumfu życia nad śmiercią, w tym trudnym czasie epidemii napełnia Wasze serca niezachwianą nadzieją! Chrystus Zmartwychwstał i żyje!
  2. Przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w nowennie przed tym Świętem. Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami nowennowymi codziennie przed mszą wieczorną. W piątek ze względu na Oktawę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.
  4. Księża odwiedzą chorych 10 kwietnia zgłoszonych wcześniej w kancelarii, w zakrystii bądź telefonicznie.
  5. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 2896,75 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 600 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  6. Ofiary składane w ramach jałmużny wielkopostnej wyniosły ok. 2800 zł. Rozdaliśmy najbardziej potrzebującym 120 paczek. Dziękujemy za złożone ofiary i za pomoc w rozdaniu paczek. W Wielki Poniedziałek zawieźliśmy również środki czystości do DPS-u w Świebodzicach. Siostry bardzo dziękują za złożone daru i przekazują najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
  7. Proboszcz parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie Triduum Sacrum w naszym kościele: Księżom Wikariuszom, Pani Organistce, Scholi, Ceremoniarzom i całej Służbie Liturgicznej, oraz wszystkim uczestniczącym w największych Świętach naszej wiary.
  8. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Msza św. trydencka zostanie odprawiona wyjątkowo o godz.18:00.
  9. Nasza Parafia prowadzi punkt darmowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji PIT za 2020 r. Z pomocy można korzystać w każdą sobotę od 08:00 do 11:00 na plebanii.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Ryszard Kaczmarek, Genowefa Marecka, Edward Pantol, Lilianna Pankowska, Krystyna Cieślik, Halina Domagała. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…