Ogłoszenia parafialne (28 marca 2021 r.)

1. Dziś VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym tygodniu msze św. od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 18.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie Mszy św. porannej nie będzie. Wieczorem tego dnia rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Porządek Liturgiczny tego świętego czasu wygląda następująco:

Wielki Czwartek:

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Wielki Piątek:

W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. W tym dniu obowiązuje ścisły post. O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań. Od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, po której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia na rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 21.00.

Wielka Sobota:

O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań. W tym dniu, w którym wspominamy zstąpienie Chrystusa do Otchłani (Piekieł) również nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny oraz o godz. 15.00 połączone z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Pokarmy będziemy święcili na zewnątrz kościoła przy Krzyżu misyjnym.

Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Na tę najważniejszą Mszę św. roku liturgicznego zabieramy ze sobą świece. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego msze św. wg następującego porządku niedzielnego: Msza św. z procesją rezurekcyjną
o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 (z chrztami) i 18.00.

1. Do dzisiaj trwa zbiórka środków czystości dla chłopców niepełnosprawnych intelektualnie przebywających w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry de Notre Dame w Świebodzicach. Do dziś również zbierane są ofiary w ramach jałmużny wielkopostnej. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. W Wielki Czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. Księża odwiedzą chorych 10 kwietnia zgłoszonych wcześniej w kancelarii, w zakrystii bądź telefonicznie
  4. Nasza Parafia prowadzi punkt darmowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji PIT za 2020 r. Z pomocy można korzystać w każdą sobotę od 08:00 do 11:00 na plebanii. W Wielką Sobotę punkt będzie nieczynny.
  5. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii.
  6. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00-18:00 oraz w Wielki Piątek od 21:00-22:00.
  7. Do nabycia są jeszcze wielkanocne świece Caritas „Paschaliki” na stół świąteczny. Cena dużej świecy wynosi 12 zł, małej 6zł oraz palmy wielkanocne w cenie 8 zł mniejsza i 12 zł większa.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszły śp., Anna Pabian i Czesława Roman. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…