Ogłoszenia parafialne (04 listopada 2018 r.)

1. Przeżywamy XXXI niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: w piątek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    w sobotę Św. Leona Wielkiego. W przyszłą niedziele obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości – zachęcamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.
  2. Dziś podobnie jak miesiąc temu zapraszamy po Mszy św. na ciasto i kawę do domu parafialnego. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zorganizowania w naszym domu parafialnym okolicznościowych spotkań rodzinnych m. in. styp, komunii św. z cateringiem.
  3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach 1 i 2 listopada za nabożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę” można również uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Zachęcamy gorąco do modlitwy za zmarłych i do zyskiwania odpustów.
  4. Modlitwy wypominkowe będą odprawiane w naszym kościele w dniach od 2 do 11 listopada o godz. 17.15. Zapraszamy także w dniach do 8 listopada do kaplicy cmentarnej na godz. 15.00 na nabożeństwo w intencji dusz czyśćcowych.
  5. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy 50 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł. Razem 400 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 3.651,63 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  6. W najbliższy czwartek spotkanie w ramach Klubu Seniora o godz. 15:00, na spotkaniu będzie Pani Joanna od stroików bożonarodzeniowych.
  7. Siostry Elżbietanki serdecznie zapraszają na spotkanie dla młodzieży w wieku od 15 lat „Młodzi Ubogim” w dniach 9-11. listopada. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Irena Gryniewicz, Marian Zubrzycki. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…