Ogłoszenia parafialne (04 lutego 2018 r.)

1. Przeżywamy V Niedzielę zwykłą – pierwszą niedzielę miesiąca lutego. Na zakończenie mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty (na mszach św. pobłogosławienie chleba św. Agaty); we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników japońskich; w sobotę św. Scholastyki.
  2. Ze względu na wolne miejsca przedłużamy zapisy na pielgrzymkę do Włoch, jaką organizujemy z parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu. Pielgrzymka jest przewidziana w dniach 9-18.04.2018 r. zachęcamy do udziału.
  3. Na remont dachu naszej świątyni w minioną niedzielę zebrano od darczyńców anonimowych: 30 zł, 100 zł, 100zł, 100 zł, 100zł, 200 zł, Razem: 630 zł. Pani Gabrysiak 100 zł, Państwo Maciejewscy 50 zł, Pani Kucharenko 200 zł, Państwo Szybalscy 100 zł, Państwo Gniazdowscy 200 zł, Państwo Budzynowie 200 zł. Razem: 850 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4 061,68 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  4. W naszej parafii uruchomiliśmy punkt pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT za 2017 rok z uwzględnieniem 1% odpisu od podatku na konto Fundacji „Nasza Przyszłość”. Punkt jest czynny na plebanii w każdą sobotę, godz. 10.00 – 11.30. W poniedziałki i środy po mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu odprawimy następujące msze wotywne: w poniedziałek wieczorna Msza o św. Jerzym poprzedzona nabożeństwem; wtorek rano Msza św. o św. Józefie, wieczorem Msza o św. Michale Archaniele poprzedzona nabożeństwem do niego; w środę wieczorna Msza św. o MB Nieustającej Pomocy poprzedzona nabożeństwem; w czwartek rano Msza św. wotywna o św. Antonim z Padwy, wieczorem o Duchu Świętym.
  6. W przyszłą niedzielę 11 lutego z okazji wspomnienia Matki Bożej z Lourdes o godz. 9.00 Msza św. z namaszczeniem chorych. Przypominamy, że sakrament chorych zgodnie z prawem kanonicznym może przyjąć osoba będąca w niebezpieczeństwie śmierci, starsza, której stan zdrowia uległ pogorszeniu, nie zaś każdy wierny obecny w kościele. Prosimy o roztropność w związku z tym sakramentem. W dniu 11 lutego przypada również I rocznica objęcia parafii przez obecnego proboszcza.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Andrzej Szarla, Bartłomiej Jabłonowski i Longina Wurm: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…