Ogłoszenia parafialne (05 maja 2019 r.)

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna – Pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość Św. Stanisława – Głównego Patrona Polski i naszej diecezji. W tym tygodniu spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godzinie 16.30 i w sobotę o godzinie 12.00
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. przedpołudniowej można zjeść ciasto i wypić kawę w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
 4. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem. W czwartek spotkanie
  o godz. 10.00
 5. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Program w gablocie.
 6. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 7. Na terenie naszej parafii działają przedszkola, w których dzieci nie mają zajęć religii. W związku z tym, wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy chcieliby zadbać o rozwój duchowy swoich dzieci od najmłodszych lat zapraszamy na pierwsze spotkanie katechetyczne w sobotę 11 maja na godzinę 10.00. Spotkanie odbędzie się w sali Domu Parafialnego. Na to spotkanie zapraszamy również starsze dzieci (szkoła podstawowa), które chciałyby miło i twórczo spędzić czas, a przede wszystkim zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem.
 8. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 400 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 461,55 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
 9. W dniach 17-19 maja 2019 r. w Ząbkowicach Śl. odbędą się Warsztaty Komunikacji Małżeńskiej. Szczegóły w gablocie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.
 11. Komunikat Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej z związku z uroczystością św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Diecezji: Świdnicka Kuria Biskupia przypomina, iż w środę 8 maja o godz.17.00 w kościele pw. św. Józefa w Świdnicy br. uroczystymi Nieszporami o św. Stanisławie, Patronie Polski i Diecezji Świdnickiej, rozpocznie się doroczny odpust diecezjalny. Po Nieszporach ok. 17.30 – z sanktuarium św. Józefa wyruszy procesja w kierunku katedry, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się w uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem JE ks. abp. Józefa Michalika, Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Przemyskiej oraz długoletniego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Zapraszamy wszystkich diecezjan wraz z duszpasterzami do wspólnego świętowania odpustu diecezjalnego wpisującego się w XV-lecie istnienia diecezji świdnickiej.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła Krystyna Malinowska: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,
  a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.