Ogłoszenia parafialne (06 stycznia 2019 r.)

1. Przeżywamy Niedzielę Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. W kalendarzu liturgicznym: w przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Dziś w czasie każdej Mszy św. święcenie kredy i kadzidła.
  2. Dziś odbędą się w naszym mieście największe uliczne jasełka – Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy sprzed Kolegiaty Aniołów Stróżów w stronę Amfiteatru przy Placu Teatralnym. Szczegóły plakacie.
  3. Dziś podobnie jak miesiąc temu zapraszamy po Mszy św. na ciasto i kawę do domu parafialnego. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zorganizowania w naszym domu parafialnym okolicznościowych spotkań rodzinnych m. in. styp, komunii św. z cateringiem.
  4. Również dzisiaj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie o godz. 17:00 odbędzie się koncert kolęd Scholii Cantorum Exultet ze Świdnicy w poszerzonym składzie. Wstęp wolny.
  5. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy 300 zł, 100 zł, 20 zł, 50 zł. Razem 470 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 972,48 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  6. W czwartek o godz. 10.00 w Domu Parafialnym spotkanie w ramach Klubu Seniora.
  7. Plan kolędy na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek 7. stycznia – ul. Piasta 1 – 14 i 47, 47a-g

Wtorek 8. stycznia – ul. Piasta 15 – 53, Wiejska 2, 3a, b, c

Środa 9. stycznia – ul. Wiejska

Czwartek 10. stycznia – ul. Wańkowicza, Bukowa, Bohaterów Getta, Grabowskiej 1-6 i 30

Piątek 11. stycznia – ul. Grabowskiej 14-21, 35-41 i 73

Sobota 12. stycznia – ul. Grabowskiej 23-33 i 43-61

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od godz. 15.30, a w sobotę od godz. 10:00. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki, czwartki i w soboty od godziny 9:00-10:00. W czwartek wyjątkowo kolędę rozpoczniemy o godz. 15:00.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  2. Komunikat Biskupa Świdnickiego o zbiórce do puszek na Dom Samotnej Matki w Diecezji Świdnickiej:

Umiłowani Diecezjanie!

Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy – sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc.

Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzje, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Tu matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Diecezjanie o pomoc w pozyskaniu środków na tworzenie tego diecezjalnego dzieła. Dlatego w dniu 13 stycznia 2019 roku we wszystkich kościołach naszej diecezji proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek Caritas na ten cel.

Caritas Diecezji Świdnickiej pragnę podziękować za wszelkie starania zmierzające do powstania tego jakże ważnego dzieła. Jednocześnie proszą wszystkich ludzi dobrej woli
o wsparcie budowy Domu Samotnej Matki w Pieszycach.

Matce Przenajświętszej, Królowej Rodzin, Najlepszej i Najwspanialszej z matek powierzam wszystkie matki i dzieci, a Wam z góry bardzo dziękuję za przekazane ofiary na nasz Dom Matki i Dziecka.

Z pasterskim błogosławieństwem,

+ Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Krystyna Obirek, Barbara Matyja, Tadeusz Długosz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…