Ogłoszenia parafialne (07 lipca 2019 r.)

 1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli; w czwartek święto św. Benedykta – Patrona Europy; w piątek św. Brunona z Kwerfurtu; w sobotę św. św. Andrzeja Świerada
  i Benedyktyna.
 2. Z przykrością zawiadamiamy, że mająca się odbyć w lipcu pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Europy nie dojdzie do skutku z powodu małej liczby uczestników.
 3. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 4. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 200 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4140,01 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
 5. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 6. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć o. kapucyna Benedykta Pączkę – misjonarza z Afryki, który będzie wygłaszał na wszystkich Mszach św. homilię oraz sprzedawał płyty. W tym dniu będą zbierane także do puszek ofiary na misje.
 7. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Nasza parafia posiada nowy numer dyżurny telefonu parafialnego 507824030, który jest już dostępny.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Stanisława Dwornik i Danuta Zawistowska: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do wzięcia udziału w 16. Pieszej Pielgrzymce Świdnickiej na Jasną Górę

Drodzy Diecezjanie! Zbliża się termin wyjścia 16. Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę, która w tym roku wpisuje się w obchody 15-lecia istnienia naszej Diecezji. Ten fakt tym bardziej mobilizuje do okazania na pątniczym szlaku wdzięczności Bogu za otrzymane łaski i skłania do wypraszania Bożego błogosławieństwa i opiekę Matki Bożej Królowej Polski dla Kościoła Świdnickiego, dla naszych parafii, rodzin, dla pielgrzymów oraz ich bliskich. Piesza Pielgrzymka to czas przeżycia osobistej formacji duchowej. Jest też niewątpliwie okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i z ludźmi, a przede wszystkim okazją do modlitwy i składania ofiary z trudu pielgrzymowania. W tym roku hasło pielgrzymki brzmi: W mocy Ducha Świętego. Rozważając dary Ducha Świętego pozwólmy się poprowadzić Bożemu Duchowi tak, aby wola Boża wypełniła się w naszym życiu.

Główny nurt Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej wyruszy z katedry świdnickiej 31 lipca po Mszy św., która będzie sprawowana o godz. 10.00.

Tego samego dnia od ojców franciszkanów w Kłodzku wyjdą pielgrzymi Ziemi Kłodzkiej. Msza św. na rozpoczęcie będzie sprawowana o godz. 9.00.

Natomiast Ziemia Ząbkowicka rozpocznie pielgrzymowanie 1 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 w kościele św. Anny.

Tradycyjnie najwcześniej, bo już 30 lipca, wyruszą na pątniczy szlak pielgrzymi Ziemi Wałbrzyskiej. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona o godz. 10.00 w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę odbywają się w parafiach lub w centrach pielgrzymkowych: w Świdnicy przy parafii pw. NMP Królowej Polski, w Wałbrzychu przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, w Dzierżoniowie przy parafii pw. Chrystusa Króla i Maryi Matki Kościoła, w Kłodzku u ojców franciszkanów, w Kudowie-Czermnej, w Nowej Rudzie-Słupcu i w Ząbkowicach Śląskich przy parafii św. Anny.

Serdecznie zapraszam księży, siostry zakonne i wiernych świeckich do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, by dziękować i wypraszać potrzebne łaski dla naszej diecezji, jak też dla swoich wspólnot parafialnych i rodzinnych.

Do tych, którzy z różnych powodów nie mogą pójść fizycznie, kieruję prośbę o włączenie się do grupy duchowego uczestnictwa.

Wreszcie serdecznie zapraszam do zorganizowania pielgrzymek autokarowych na zakończenie Pieszej Pielgrzymki. W czwartek 8 sierpnia w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 21.00 będziemy uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim, po którym rozpocznie się nocne czuwanie naszej Diecezji. Natomiast w piątek 9 sierpnia na wałach jasnogórskich już od godz. 7.30 rozpocznie się prezentacja wchodzących służb i grup pielgrzymkowych. Zwieńczeniem tegorocznej 16 Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę będzie uroczysta Msza św. o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na Pielgrzymkę i proszę o modlitwę, aby to dzieło było dla nas wszystkich czasem łaski.

                                                                                             + Ignacy DEC

                                                                                   BISKUP ŚWIDNICKI

________________________________________

Niniejszy komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń w niedzielę 7 i 28 lipca 2019 r.

                                                                                  +Adam Bałabuch

                                                                             wikariusz generalny