Ogłoszenia parafialne (08 listopada 2020 r.)

  1. Dziś XXXII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym jutro święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Luterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata, w piątek pierwszych męczenników Polski.
  2. Wierni, którzy w listopadzie pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Wypominki za zmarłych odprawiamy od 2 listopada codziennie o godz. 17:15.
  3. Nasi ministranci ze sprzedaży zniczy w ubiegłą niedzielę zebrali 1380 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. W piątek, 13 listopada, ks. Artur będzie obchodził swoje urodziny. Msza św.  w Jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18:00. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Arturze.
  5. Kancelaria czynna będzie tylko w czwartki od 16:00-17:30.
  6. Dziś odbywa się XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej. W całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na ten cel.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Jan Niziński, Bogdan Harkot, Anastazja Wrochniak, Marianna Aniszewska oraz ks. Piotr Mycan, wikariusz naszej parafii w latach 2004-2005. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…