Ogłoszenia parafialne (08 września 2019 r.)

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w piątek św. Jana Chryzostoma, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzisiaj Mszą św. o godz. 12 rozpoczniemy nasz festyn parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Do 6. października codziennie odmawiamy 3 części Różańca wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. W związku z nowenną podjęliśmy w tej samej intencji post. Osoby chętne do podjęcia postu w intencji naszej wspólnoty mogą się jeszcze zgłaszać do zakrystii. Grafik postu jest dostępny w zakrystii. Dziś w związku z festynem pierwszy różaniec został odmówiony przed poranną Mszą św. dwa pozostałe indywidualnie.
 3. Dziś odbędzie się w naszej parafii „Festyn Rodzinny” z okazji urodzin Matki Bożej. W programie wiele atrakcji. W ramach licytacji będzie można nabyć dwa religijne obrazy, które są do obejrzenia pod chórem, oprócz tego będzie licytowany przelot balonem nad Karkonoszami, biżuteria oraz pióro jubileuszowe. Wśród nagród głównych m. in. 8 dniowa wycieczka na Lazurowe Wybrzeże we Francji, przelot szybowcem, Telewizor, Kolacja we dwoje w Hotelu „Maria”.
 4. Od 10 września wracają w naszej parafii bezpłatne porady prawne. Odbywają się one w każdy wtorek od godz. 17:00.
 5. Nasza parafia organizuje wyjazd na ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd o godz. 2:30 dnia 14 września. Pobyt na wydarzeniu przewidziany do godziny 19.00. Koszt wyjazdu: 80 zł.
 6. Prosimy chłopców o zgłaszanie się na ministrantów. Uroczyste przyjęcie do grona kandydatów w ostatnią niedzielę września 29.09.2019 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
 7. Chcemy w naszej parafii powołać do istnienia parafialną scholę dziecięcą, którą poprowadzi ks. Artur. Kandydatów do scholi prosimy o zgłaszanie się do Ks. Artura.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie.
 9. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania i I komunii św. Pierwsze spotkanie dzieci pierwszokomunijnych
  w niedzielę 22 września o godz. 16:00, a kandydatów do bierzmowania we wtorek 17 września o godz. 19:00.
  Dzieci pierwszokomunijne będzie przygotowywał ks. Artur, a bierzmowanych ks. Jarosław.
 10. Jest już dostępna Księga Intencji na rok 2020. Osoby, którym zależy na wcześniejszej rezerwacji konkretnej daty mogą już zamawiać Msze św. na przyszły rok.
 11. W dniach od 7-15 września trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Bolesnej patronki Wałbrzycha. W ramach nowenny nasza parafia została poproszona o odprawienie Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wałbrzychu
  o godz. 20:00 w najbliższy wtorek. Następnie mamy poprowadzić godzinne nabożeństwo. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
 12. W najbliższą niedzielę o godz. 12:00 zostanie odprawiona w naszym Kościele Msza św. trydencka ku czci Patronki naszego miasta. Centralne uroczystości odbędą się w tym dniu w Kolegiacie Aniołów Stróżów o godz. 18:00 i będzie im przewodniczył JE Ks. Bp Ignacy Dec.
 13. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Kazimiera Siodłak, Magdalena Mróz, Stanisław Duda: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…