Ogłoszenia parafialne (09 grudnia 2018 r.)

1. Przeżywamy II Niedziele Adwentu. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie Matki Bożej z Guadelupe; w czwartek Św. Łucji, w piątek Św. Jana od Krzyża.
  2. W poniedziałek w gmachu WSD Świdnica o godz. 17:00 odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”. Temat spotkania brzmi: Czy nauka może wytłumaczyć cud eucharystyczny?”, a przedstawi go Pani Barbara Engel – kardiolog, która badała legnickie wydarzenie eucharystyczne. Wstęp wolny.
  3. Roraty są odprawiane w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z rodzicami i lampionami.
  4. W zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy pierwszy parafialny kiermasz świąteczny. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego przeprowadzenie: Paniom, które piekły ciasto, Paniom z Klubu Seniora, które przygotowały stroiki świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na utrzymanie Domu Parafialnego. Jednocześnie informujemy, że za tydzień odbędzie się druga część kiermaszu, na który serdecznie zapraszamy.
  5. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Łukasz Czaniecki – Student Papieskiego Instytutu Biblijnego (Biblicum) w Rzymie. Program rekolekcji podamy za tydzień. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  6. W czwartek o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Klubu Seniora.
  7. W czwartek 20 grudnia o godz. 16.00 rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez dla dorosłych. Ich celem będzie pogłębienie naszej wiedzy religijnej. Pierwsza katecheza będzie zatytułowana: „Skąd się wzięło Boże Narodzenie?” – katechezy poprowadzi Ks. Zbigniew Chromy oraz inni wykładowcy WSD Świdnica. Będą się one odbywać raz
    w miesiącu. W najbliższym czasie podamy tematy jakie będą poruszane do wakacji. Na pierwszym spotkaniu będzie można zgłaszać tematy, które warto poruszyć na tych spotkaniach.
  8. W niedziele 16. grudnia (jak co miesiąc), zostanie odprawione nabożeństwo do św. Jana Pawła II na zakończenie adoracji, przed wieczorną Mszą św.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5 zł za małą i 12 zł za dużą. Do nabycia także nowe parafialne kalendarze w cenie 15 zł.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Marianna Trawińska, Władysław Kobyłecki, Adam Brombosz, Helena Kalinowska-Dziemba, Ireneusz Barsznica, Klara Łuszcz i Anna Jagła. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…