Ogłoszenia parafialne (09 sierpnia 2020 r.)

 1. Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek święto św. Wawrzyńca – Patrona diakonów stałych naszej diecezji; we wtorek wspomnienie św. Klary, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 2. W poniedziałek w katedrze świdnickiej na Mszy św. o godz. 12:00 święcenia diakonatu przyjmie akolita Tadeusz Dubicki, mąż naszej gospodyni, który odbywał praktykę wielkopostną w naszej parafii. Będzie on pierwszym diakonem stałym (żonatym) w naszej diecezji.
 3. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 4. W czwartek, 13 sierpnia, zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00, przynosimy ze sobą świece.
 5. Od 14 sierpnia zaczynamy Nowennę Pompejańską w intencji parafian. Od tego dnia codziennie do 6. października będziemy odmawiać  3 części Różańca wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. Zachęcamy wszystkich do tego duchowego wysiłku ufając, że za przyczyną Matki Bożej Różańcowej nasza Parafia ożyje duchowo. W związku z nowenną chcemy w tej samej intencji podjąć post. Osoby chętne do podjęcia postu i intencji naszej wspólnoty prosimy o zgłaszanie się do 13 sierpnia, byśmy mogli ułożyć grafik na 54 dni nowenny.
 6. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki od godz.16:00-17:30.
 7. W tym tygodniu w ramach Klubu Seniora spotkanie w czwartek o godz. 10:00. Odbędzie się ono tradycyjnie w Domu Parafialnym.
  W piątek o godz. 10:00 spotkanie przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP, na którym będą przygotowywane wianki do poświęcenia. Będzie można je nabyć w samą uroczystość. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele remontowe.
 8. W sobotę 15.08. o godz. 19:00 w kościele p.w. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu odbędzie się okolicznościowy koncert organowy
  w wykonaniu Michała Szostaka. W programie utwory znanych kompozytorów: Bach, Beethoven, Chopin i inni.
 9. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Eugeniusz Szymański. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…