Ogłoszenia parafialne (09 września 2018 r.)

 1. Przeżywamy XXIII niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym we czwartek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę uroczystość NMP Bolesnej – Patronki Wałbrzycha.
 2. Dzisiaj w naszej parafii festyn rodzinny, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.00. W programie wiele atrakcji m.in. loteria fantowa, aukcja w czasie której będziemy licytować figurkę Matki Bożej z Fatimy, biżuterię, jubileuszowe pióro, familiada
  w której zmierzą się osoby duchowne z samorządowcami, konkurs religijno-historyczny 1 z 12 (nagrodą główną odkurzacz), gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz wiele innych atrakcji. Oprócz tego smaczne kiełbaski i karczek z grilla, pierogi, bigos
  i ciasta, upieczone przez białokamieńskie gospodynie. Serdecznie zapraszamy.
 3. Przypominamy, że w związku z Nowenną Pompejańską do 20 września kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna w godzinach 16.00-17.00. W soboty bez zmian.

 

 1. W czwartek o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora).
 2. W czwartek 13.września nabożeństwo fatimskie z różańcem fatimskim, połączone z nowenną pompejańską oraz procesją
  z figurą na zakończenie nabożeństwa. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, przynosimy ze sobą świece.

 

 1. Za tydzień w niedziele przed Mszą św. wieczorną zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z racji 16. dnia miesiąca.

 

 1. Informujemy, że w tym roku szkolnym I Komunia Św. w naszej parafii odbędzie się 19.maja 2019r. na Mszy o godz. 10:30,
  a do sakramentu bierzmowania przygotowuje się młodzież z klasy VIII i III gimnazjum. Termin bierzmowania podany zostanie w późniejszym terminie.

 

 1. WSD Świdnica otwiera w tym roku podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne. Studia odbywać się będą w soboty
  w gmachu WSD Świdnica, trwa rekrutacja do 5.października.

 

 1. Od dziś rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego miasta. Nowenna będzie odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Program wywieszony w gablocie. W ramach programu nowenny parafia św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej dnia 11. września uczestniczy we mszy św. o godz. 20.00.
 2. Z wyprzedzeniem informujemy, że 23. września będziemy obchodzić jubileusz 50-lecia nadania drugiego, maryjnego tytułu naszej parafii. Uroczysta Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie JE Ks. Bp Ignacy Dec. Na uroczystość zostali zaproszeni Księża i Siostry Zakonne wywodzący się z naszej parafii oraz byli Proboszczowie i Wikariusze. Niech w tym dniu nasza świątynia będzie wypełniona, a my dajmy wyraz naszej wdzięczności Matce Bożej za 50. lat szczególnej opieki nad nami. W tym dniu o godz. 16.00 odbędzie się również koncert religijno-patriotyczny zatytułowany „Z modlitwą do Bogarodzicy” w wykonaniu Scholi Cantorum Exultet ze Świdnicy z okazji jubileuszu i 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli”
  i „Gościa Niedzielnego”.